Верховна Рада
Верховна Рада Depositphotos

Рада підтримала законопроєкт про імпічмент – хто як голосував

Читайте по-русски
Документ розглядали в залі за скороченою процедурою

У першому читанні законопроєкт підтримали 337 народних депутатів, повідомляє "Укрінформ". У цілому в другому голосуванні за документ рішення підтримали 245 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

Як голосували фракції:

Голосування по фракціях за закон про імпічмент
Голосування по фракціях за закон про імпічмент5 канал

Законопроєкт №1012 "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)" вніс до парламенту глава держави Володимир Зеленський 29 серпня.

Закон "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)" передбачає, що Верховна Рада може усунути президента з посади в порядку імпічменту виключно у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів від конституційного складу.

Після прийняття рішення про звинувачення президента Верховна Рада звертатиметься до Конституційного Суду (для отримання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення президента з поста в порядку імпічменту) та Верховного Суду (для одержання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину).

Передбачається, що рішення про імпічмент президента вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів від конституційного складу ВР.

У разі неприйняття Верховною Радою постанови про імпічмент президента України головуючий від імені парламенту має вибачитися перед президентом.

Попередній матеріал
Трамп готовий приєднатися до переговорів про мир на Донбасі – подробиці
Наступний матеріал
"Бізнес-cхема від Бєні": політолог вказав на загрози податкового закону від Зеленського
Loading...