Розрахунок податків на оренду житла
Розрахунок податків на оренду житла Depositphotos

"Бізнес-cхема від Бєні": політолог вказав на загрози податкового закону від Зеленського

  Читайте по-русски
  "Під прицілом" можуть опинитися багатотисячні підприємства, – наголошує Кулик

  Законопроєкт №1210 створює умови для перерозподілу власності та впливу на ринок від одних олігархічних груп – на користь інших, ближчих до чинної влади. Можливо, навіть в інтересах групи мільярдера Ігоря Коломойського. Таку думку в Facebook висловив політолог, директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

  Йдеться про законопроєкт, який передбачає внесення змін до Податкового кодексу України, внесений народним депутатом від "Слуги народу", главою Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики ВР Данилом Гетманцевим.

  "Я жодним чином не захищаю олігархічні групи, які контролюють металургію, вугільну чи хімічну промисловість. Проте в законопроєкті 1210 мова йде не про обмеження для олігархічних груп. Він створює умови для перерозподілу власності та впливу від одних груп – на користь інших. Тих, які сьогодні більш ближчі до нинішньої влади. Все це робиться виключно для того, щоб розпочати поділ ринку, але це ніяк не вплине на наповненість бюджету", – зауважує політолог.

  Він наголошує, що невипадково законопроєктом передбачене "ручне" управління податковою і "під прицілом" можуть опинитися багатотисячні підприємства.

  "Я не виключаю, що саме для того, щоб спростити цей переділ в інтересах групи Коломойського, в законопроекті 1210 передбачено ручне управління податковою. Від підпису клерка-фіскала середньої руки буде залежати доля багатотисячних підприємств", – міркує Кулик.

  І наводить приклад: "А це не історія якого одного підприємства. Наприклад, якщо стане "Арселор" в Кривому Розі, чи "Запорожсталь" в Запоріжжі, то це буде означати колапс для всього міста. Підприємства просто змушені будуть працювати в мінімально допустимому режимі, а десятки тисяч людей підуть у неоплачувані відпустки".

  Політолог резюмує: "Ми всі добре пам'ятаємо, як виглядає "бізнес-cхема від Бєні". Штучно створюємо кризову ситуацію, піднімаємо ставки до пікового порогу, а потім пропонуємо "порєшать". У цьому випадку ціна питання може бути "долі", "активи", сфери впливу, контроль над сектором тощо. А далі за класиками: націоналізуємо збитки та витрати, а приватизуємо прибутки".

  Попередній матеріал
  Рада підтримала законопроєкт про імпічмент – хто як голосував
  Наступний матеріал
  Перша прес-конференція Олега Сенцова та Олександра Кольченка – завершено
  Теги: