Тетяна Козаченко
Тетяна Козаченко 5 канал

"За два роки ми не побачили жодного позитивного кейсу": адвокатка про судову реформу в Україні

Читайте по-русски
За словами правозахисниці, в Україні повністю провалена кадрова політика

На сьогоднішній день в Україні немає справедливості, також немає ніякої стратегії і реформ. Таку думку в ефірі ток-шоу "Політклуб" Віталія Портникова на "5 каналі" висловила адвокатка і голова "Громадського люстраційного комітету" Тетяна Козаченко.

"Я настільки великий оптиміст по життю. Я вірю, що можна все змінити, але я зараз жодній реформі не вірю. Не можна побудувати комунізм в окремо взятому колгоспі. Судді і суди не перебувають поза державою. У нас усе залежить від того, які документи принесе прокуратура і які докази збере поліція, тоді буде зрозуміло, чи можна винести вирок. На сьогоднішній момент ніякої справедливості в країні не може бути", – сказала вона.

Адвокатка також додала, що зараз вона супроводжує багато справ по рейдерству і заявляє, що в Україні дуже просто забрати власність, життя чи свободу.

"Це величезна проблема. На сьогоднішній момент ніякої стратегії і реформ я не бачу. За два роки ми не побачили жодного позитивного кейсу, який би продемонстрував можливість будувати державну політику. Хочемо зробити суди? Так давайте подивимося на правоохоронну систему. Генеральна прокуратура прозвітувала, що вони вже майже дореформовані. З нашої поліції вже пішли люди і в неї вже не йде молодь. САП не має керівника, ДБР також не має керівника. У нас немає прозорих конкурсів. У нас кадрові призначення – це повністю провалена система. Якщо ми не віримо в прозорі процедури, тоді чому ми віримо, що можемо зробити судову реформу? Ми не маємо стратегії", – розповіла Тетяна Козаченко.

За її словами, в Україні потрібно почати говорити про проблеми, але політичної волі немає.

Нагадаємо, перед цим народна депутатка від фракції "Європейська солідарність" Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що процес судової реформи, започаткованої за президентства Петра Порошенка в 2016 році, зупинили саме "слуги народу".

Попередній матеріал
"Сигнал українській владі": нардепи відреагували на запровадження санкцій проти Коломойського
Наступний матеріал
Провали влади у боротьбі з коронавірусом – список від Климпуш-Цинцадзе
Loading...

Климпуш-Цинцадзе нагадала "слузі", хто саме зупинив судову реформу

Операція "вакцинація": в Україні розпочали щеплення від COVID-19 – "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова

Єрмак анонсував повне перезавантаження КСУ

Чи буде нинішнє покоління жити за перемоги судової реформи – "Час Ч"

Нова судомна судова реформа та інші "привітики" Андрію Портнову – "Час Ч"

Завтра ВР планує розглянути законопроєкт, що може розблокувати багато процесів у судовій системі