Іванна Климпуш-Цинцадзе, депутатка "Європейської солідарності"
Іванна Климпуш-Цинцадзе, депутатка "Європейської солідарності" 5 канал

Климпуш-Цинцадзе нагадала "слузі", хто саме зупинив судову реформу

Читайте по-русски
Адекватні Верховний та Антикорупційний суди з'явилися в Україні тільки завдяки реформі, започаткованій за президентства Порошенка, вважає вона

Процес судової реформи, започаткованої за президентства Петра Порошенка в 2016 році, зупинили саме "слуги народу". Про це в ефірі ток-шоу "Політклуб" на "5 каналі" сказала депутатка "Євросолідарності" Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона відповіла на закиди депутата "Слуги народу" Павла Фролова, який заявив, що посли країн G7 виступають проти призначення суддів Конституційного Суду і членів Вищої ради правосуддя через нібито наслідки судової реформи 2016 року, яка "погіршила доступ українців до правосуддя".

"Посли країн "Великої сімки" закликали відкласти призначення до ВРП та КСУ до встановлення прозорих процесів відбору, які заслуговують на довіру", – зачитала вона звернення послів G7 у відповідь на слова Фролова.

"Я нагадаю, хто саме скасував процес добору. Хто зупинив діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Чи це не була турборежимна так звана судова реформа Зеленського у вересні 2019 року, яка зменшила кількість суддів Верховного Суду – єдиного на той момент суду, який був відібраний за новими правилами?", – зауважила Климпуш-Цинцадзе.

"Правилами, які відповідають підходам європейських країн, підходам Ради Європи. Правилами, які сьогодні ЄС рекомендує взяти на озброєння іншим країнам, в тому числі Східного партнерства – тій же Молдові, Вірменії – і каже, що це були правильні кроки української судової реформи, яку започаткували з 2016 року. Ви це зупинили", – додала вона.

"В результаті зупинилися конкурси на добір суддів, зупинився процес переатестації, IP-суд (інтелектуальної власності – ред.) – три тижні лишалося до завершення конкурсу до цього суду. Все це було зупинене. Ми вам пояснювали – те, що ви робите, обмежує доступ громадян України до правосуддя і ви просто будуйте на тому, що вже було зроблено", – навела вона приклади.

"Ви хизувалися, що це неймовірне досягнення пана Зеленського. В результаті – рішення Конституційного Суду, розгромні висновки Венеційської комісії на ваші рішення, які прийшли ще в грудні 2019 року. Зараз березень 2021 року – ви за цей час нічого не запропонували і далі продовжуєте розказувати, що Порошенко щось зробив не так", – наголосила Климпуш-Цинцадзе.

"Тільки завдяки судовій реформі Порошенка в нас є адекватний Верховний Суд і адекватний Антикорупційний суд… Пан Зеленський причепив собі медальку і каже, що він запустив Антикорупційний суд. Тільки він не каже, що протягом півтора року до того йшов відбір, готувалися кадри", – зауважила вона.

Дивіться повний запис програми "Політклуб":

Нагадаємо, 1 березня комісія з питань правової реформи презентувала стратегію змін у цій сфері, розраховану до 2023 року. Серед ключового – оновлення Вищої Ради правосуддя із залученням міжнародних експертів. Також до кінця року планують залучити Вищу кваліфікаційну комісію судів і завершити процедуру перевірок на доброчесність кандидатів на посади суддів.

Попередній матеріал
У Львові вшанували пам'ять головнокомандувача УПА Романа Шухевича
Наступний матеріал
"Це тільки початок боротьби з олігархами": депутат назвав санкції США проти Коломойського сигналом Байдена Зеленському
Loading...