Іванна Климпуш-Цинцадзе, депутатка "Євросолідарності"
Іванна Климпуш-Цинцадзе, депутатка "Євросолідарності" 5 канал

Провали влади у боротьбі з коронавірусом – список від Климпуш-Цинцадзе

Читайте по-русски
В Україні досі не вистачає вакцини навіть аби прищепити половину людей, а не все населення, як запевняє очільник МОЗ, вважає депутатка

Влада провалила заходи з тестування та обмеження поширення коронавірусу разом з підготовкою лікарень і своєчасним стартом вакцинальної кампанії. Про це в ефірі ток-шоу "Політклуб" на "5 каналі" сказала депутатка "Європейської солідарності" Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Наскільки я розумію – китайську вакцину ми побачимо ще не скоро, і може добре, що ще не побачимо. Бо не розуміємо – в умовах наче було, що має бути не нижче 70% ефективності, потім виявилося, що там 50% з чимось", – зазначила вона.

Своєю чергою член Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій зазначив, що за результатами бразильського дослідження ефективність у 78% китайська вакцина показала разом з надлегкими хворими – тобто людьми, які майже не відчули, що хворіли на коронавірус.

"Я не розумію, коли ми його отримаємо. Мало того, що ми його закупили з втручанням МОЗ, з додатковою "прокладкою", за більшу ціну – це одна історія, сподіваюся, що з цим правоохоронні органи розберуться", – додала депутатка

"Проблема в наступному – насправді на даний момент ми не бачимо заброньованої, законтрактованої – ну хоча б 20 мільйонів доз вакцини, яка б дозволила до кінця року хоч 10 мільйонів українців провакцинувати. І коли йдеться, що до кінця року ми завершимо основні етапи вакцинації, то я тоді не розумію, що входить в основні етапи вакцинації", – сказала Климпуш-Цинцадзе.

"Це системна проблема – коли в квітні-березні 2020 року говорилося, що основною відповіддю на поширення цієї хвороби має бути масове тестування, відслідковування контактів і ізоляція, ми гралися в запрошення 250 тисяч українців з-за кордону зі створенням черг на кордоні. Абсолютний нуль відслідковування їх контактів, ніякої самоізоляції і так далі", – зауважила вона.

"Масове тестування було провалене, результати введення карантину – сумнівні, тому що за цей час треба було готувати кисневі точки, максимальну кількість забезпечених всім потрібним ліжок…  Зараз МОЗ звітує про Закарпаття. Ось, ще 200 ліжок додали. Додали 200 ліжок і жодної кисневої точки, відділення 57 пацієнтів – один пульсоксиметр. Я особисто подала щодо цього звернення. Тобто елементарні речі не були зроблені – це ми говоримо вже про лютий. Це означає, що весь цей час ми не використали для того, щоб максимально захистити і громадян і медиків", – наголосила депутатка.

"Тестування провалено, боротьба за вакцину, перемовини, бронювання, використання коштів з COVIDного фонду на спільне бронювання з іншими країнами – можна було. Ми цього всього не зробили", – зазначила вона.

Своєю чергою лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта пояснив, що програма COVAX передбачає не лише благодійне постачання вакцин, але і можливість внести кошти для закупівлі вакцини за спеціальною ціною.

"Більше того, влада мала вже минулого року почати розробляти кампанії роз'яснення про вакцинування, про його необхідність як єдину можливість захиститися суспільству і максимально долучати людей до вакцинування", – додала Климпуш-Цинцадзе.

Дивіться повний запис програми "Політклуб":

Нагадаємо, 5 березня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що до кінця року МОЗ планує повністю вакцинувати населення України.

 

Попередній матеріал
"За два роки ми не побачили жодного позитивного кейсу": адвокатка про судову реформу в Україні
Наступний матеріал
Масштабна аварія автобуса у Польщі: загинули шестеро українців, ще 15 травмовані
Loading...