Ніна Южаніна
Ніна Южаніна фото Європейська солідарність

Южаніна відреагувала на "пенсійну страшилку" Шмигаля: це демотивує людей платити єдиний соціальний внесок

Читайте по-русски
Обраниця від "Європейської солідарності" зазначила, що в Європі солідарна система пенсій підсилюється додатковими інструментами

Народна депутатка від "Європейської солідарності" Ніна Южаніна відповіла на заяву прем'єр-міністра Дениса Шмигаля щодо нестачі коштів через 15 років для виплати пенсій. За словами народної обраниці, така заява є неприйнятною, адже вона демотивує чинних платників єдиного соціального внеску сплачувати його. Про це Южаніна заявила в етері програми "Мир і/чи війна" на телеканалі "Інтер", повідомляється на сайті політичної партії "Європейська солідарність". 

"Що стосується заяви Шмигаля. Слухайте, це все рівно, що він сказав – не платіть нічого, бо ви нічого не отримаєте. Тому цю історію треба забути. Я не погоджуюся, що другий рівень нам дозволить вийти з цієї ситуації – не дозволить, це має бути багаторівнева, трьох, чотирьох рівнева система", – заявила Южаніна. 

За її словами, зараз уряд використовує нинішні надходження до Пенсійного фонду у неповному об'ємі. Тому влада повинна надати відповідні інструменти і заохотити людей платити податки. 

"Якщо в нас 18 мільйонів працездатного населення, і тільки 13,2 , які є застрахованими особами – де 5 мільйонів, які не є застрахованими і не платять зовсім, навіть мінімальних внесків? За звітом Пенсійного фонду на 2019 рік вони оцінюють, що десь 3,5 мільйони громадян України працюють без оформлення трудових відносин, а 1,5 млн – це можливо ті люди, які не працюють в Україні. Зараз я б хотіла, щоб і уряд, і ми сконцентрувалися, нам потрібно все зробити, щоб 3,5 млн людей почали платити податки", – зазначила народна обраниця.

За її словами, солідарна система дійсно існує як базова у європейських країнах, як про це і згадували в уряді, але там вона посилюється додатковими інструментами. 

"Про Німеччину тільки що говорили? А ви знаєте, що у них солідарна система така як у нас, це забезпечення мінімального розміру пенсій, а потім все пішло наростати. Але солідарна система – це принцип забезпечення найменших виплат пенсіонерам. Решта залежить від того, як побудує держава всі наступні програми для того, щоб пенсіонер міг себе забезпечити.  Бо пенсійні системи – це і частина страхової медицини. Так як це в Ізраїлі, в Німеччині працює. Тому у нас Пенсійний фонд має стати таким мега-органом, який запропонує насправді багато кроків для вирішення цієї проблеми", – переконана Южаніна. 

Народна депутатка зазначила, що накопичувальна система, яка дозволяє назбирати людям на пенсію певну суму коштів, може спрацювати тільки у тому випадку, якщо кожен перераховуватиме не менше 10% від доходів в Пенсійний фонд упродовж 40 років. Тому гарантії від держави мають бути надані.

Депутатка навела в приклад Казахстан, де держава дає гарантію держави, що Пенсійні фонди мають збільшувати накопичення на індекс інфляції.

"Інструментів дуже багато, нам просто треба говорити про концептуальні речі і рухатися для того, щоб почати цей великий шлях", – відзначила Южаніна.

Нагадаємо, днями очільник уряду заявив, що через 15 років Україна не зможе виплачувати пенсії, а тому необхідно запроваджувати накопичувальну пенсійну систему – на додаток до існуючої. Відтак ще один вид пенсійних відрахувань хочуть ввести вже в 2021 році.

Партія "Європейська солідарність" гостро розкритикувала цю заяву прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.

Попередній матеріал
У Киргизстані затримали експрезидента Атамбаєва
Наступний матеріал
Другий етап дебатів між Трампом та Байденом не відбудеться 15 жовтня – причини
Loading...

"ЄС" гостро розкритикувала заяву Шмигаля щодо нових примусових пенсійних відрахувань

Брифінг нардепа Олексія Гончаренка щодо пенсійних ініціатив уряду

Грошей немає – у Верховній Раді заговорили про можливу невиплату пенсій через карантин – сюжет

На Тернопільщині чоловік підпалив себе через відмову в нарахуванні пенсії

У Пенсійного фонду може не вистачити коштів на виплати пенсій до кінця року – нардепка "Слуги народу"

Рада планує запровадити електронні трудові книжки