Людмила Денісова
Людмила Денісова 5 канал

В Україні чверть населення живе за межею бідності – Денісова на форумі Ради ООН

  Читайте по-русски
  В Україні на 24% зросла заборгованість з виплати зарплат, нині борг становить 200 млн доларів

  Результати моніторингу свідчать, що понад чверть всього населення України перебуває за межею бідності. Про це уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила на Соціальному форумі Ради ООН з прав людини, який щорічно проводиться в Женеві, інформує прес-служба омбудсмана.

  Вона зазначила, що прожитковий мінімум в Україні становить близько 75 доларів на одну людину на місяць. Мінімальна зарплата в країні – 176 доларів.

  "Попри збільшення рівня оплати праці, в Україні спостерігається таке явище як бідність працюючих. За оцінками експертів, кожному третьому працюючому не вистачає заробітної плати на задоволення необхідних життєвих потреб, а кожен другий працездатний працює на умовах вторинної зайнятості", – зауважила омбудсман.

  За її словами, в Україні на 24% зросла заборгованість з виплати зарплат, нині борг становить 200 млн доларів.

  Крім того, Денісова наголосила, що незмінно високим залишається рівень бідності серед осіб пенсійного віку. Пенсію в розмірі нижче або на рівні межі монетарної бідності отримують близько 80% українських пенсіонерів.

  "Через збройний конфлікт на сході України понад 1,5 мільйона українських громадян з метою збереження життя змушені були покинути рідні домівки. Особливої уваги потребує питання забезпечення їх житлом", – зазначила омбудсман.

  За словами Денісової, проблема бідності посилилася в умовах пандемії COVID-19 зростанням рівня зубожіння та безробіття, відсутністю належного соціального забезпечення осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян, обмеженням доступу до дистанційного онлайн-навчання більшості дітей з малозабезпечених сімей.

  Нагадаємо, для всіх працівників закладів та установ освіти і науки, які працюють за Єдиною тарифною сіткою, з 1 січня наступного року передбачається збільшення посадових окладів.

  Попередній матеріал
  ОБСЄ: місія не є арбітром на Донбасі, але готова бути посередником
  Наступний матеріал
  Кулеба запросив ще одну країну взяти участь у Кримській платформі
  Loading...

  47 тис. грн – не межа: Кабмін зняв обмеження на зарплати топменеджерів держбанків

  На скільки збільшать зарплату вчителям у 2021 році – МОН

  Шмигаль запевнив, що медикам збільшать доплату на 3 тисячі гривень

  Накипіло: майже 400 гірників різних шахт оголосили підземний протест – що вимагають

  У Британії помилково виплатили до £3,5 млрд "карантинної" компенсації для бізнесу

  Кабмін затвердив механізм доплат медикам: Степанов обіцяє виплати до кінця вересня