Сергій Марченко
Сергій Марченко 5 канал

Міністр фінансів представив бюджет-2021 у Верховній Раді – що наобіцяв

Читайте по-русски
Передусім планують залучити додаткові гроші з детінізації економіки та сплати ПДВ

Коштів у бюджеті наступного року буде достатньо для фінансування всіх пріоритетних галузей. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко, представляючи проєкт головного кошторису 2021-го у Верховній Раді.

Розповів, що доходи скарбниці зростуть на 92 мільярди гривень, якщо порівняти з 2020 роком. Передусім планують залучити додаткові гроші з детінізації економіки та сплати ПДВ.

Фінансувати мають намір насамперед соціальну сферу, охорону здоров'я, безпеку, освіту, оборону та культуру. На це передбачили 70% усіх запланованих видатків у бюджеті. Додаткові гроші будуть, зокрема, на підвищення мінімальної зарплати, а також виплати пенсій та допомоги соціально незахищеним верствам населення.

"Вже з 1 січня мінімальна зарплата зросте з 5 тис. грн до 6000, а з 1 липня – до 6500. У загальному підсумку таке підвищення буде коштувати країні 41 млрд грн. Важливо, що це вплине на зарплати медиків, вчителів, інших працівників бюджетної сфери, 18 млрд на індексацію пенсій, 2,4 млрд грн на допомогу пенсіонерам, старшим за 75 років, щомісячну допомогу до пенсії у розмірі 400 грн отримає мільйон пенсіонерів", – сказав міністр.

Як відомо, у проєкті документа передбачено доходи на рівні 1,071 трлн грн, видатки – 1,35 трлн. Граничний дефіцит бюджету пропонується встановити на рівні 270 млрд грн або 6% ВВП.

Попередній матеріал
ДБР витрачає гроші платників податків на фейкові справи – адвокати про повторний арешт картин Порошенка
Наступний матеріал
Пленарне засідання ВР: година запитань до уряду і представлення бюджету
Loading...

До бюджету надійшло понад 1,111 млрд грн від приватизації готелю "Дніпро"

До місцевих виборів можливі незначні зміни у складі уряду – Арахамія

Мінфін представив проєкт бюджету-2021 – коментар економіста

Як онучка Фокіна дідуся на посаду прилаштовувала; чи буде ТСК у справі Шеремета; сюрпризи Держбюджету-2021 – "Інфовечір"

У 2021 році Фонду боротьби з коронавірусом не буде – голова Мінфіну

Долар по 29, інфляція понад 7%: Мінфін представив проєкт бюджету на 2021 рік