Україна – ОБСЄ
Україна – ОБСЄ slavdelo.dn.ua

ОБСЄ: місія не є арбітром на Донбасі, але готова бути посередником

Читайте по-русски
В ОБСЄ наголосили, що окремі ініціативи, узгоджені ТКГ 22 липня, досі залишаються нереалізованими

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не може стати арбітром, проте готова сприяти подальшій координації між сторонами конфлікту на сході України задля досягнення мирного врегулювання. Про це повідомив голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік, передає "Укрінформ".

"СММ може підтримати подальшу координацію між сторонами у рамках своєї функції сприяння діалогу, якщо сторони цього попросять. Однак СММ не може стати арбітром", – сказав він.

Чевік зазначив, що зменшення кількості насильства на Донбасі ще раз демонструє, що "за умови наявності політичної волі можна досягти конкретних результатів на місцях". Водночас він наголосив, що досі залишаються нереалізованими окремі ініціативи, узгоджені 22 липня Тристоронньою контактною групою.

Голова СММ повідомив, що через обмеження підконтрольних Росії збройних формувань місії складно потрапити в райони, не контрольовані урядом України. Також, за його словами, можливості місії з моніторингу ситуації на Донбасі перешкоджають постійні обмеження свободи пересування, переважно у непідконтрольних уряду районах, а також обстріли і "глушіння" безпілотників.

Нагадаємо, раніше міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков зазначив, що Україна вивчає можливість запрошення миротворців ОБСЄ на окуповані Росією території Донбасу.

Попередній матеріал
"Ситуація серйозніша, ніж будь-коли з початку епідемії": Степанов звернувся до українців
Наступний матеріал
В Україні чверть населення живе за межею бідності – Денісова на форумі Ради ООН
Loading...