Євросоюз
Євросоюз соцмережі

ЄС визнав парламентські вибори в Україні

  Читайте по-русски
  Посли країн G7 вважають позачергові вибори такими, що відбулися на конкурентній основі

  У заяві речник Європейського союзу повідомив, що ЄС, посилаючись на оцінки спостережної місії ОБСЄ, визнав вибори, що відбулися в Україні 21 липня, конкурентними та демократичними. Водночас він порадив усунути виявлені під час їх проведення недоліки. Про таке повідомляє "Укрінформ".

  "Після президентських виборів у березні та у квітні, український народ знову надав потужний мандат для впровадження реформ протягом наступних п'яти років. Зараз це – відповідальність нової влади, – відповісти на очікування народу України", – йдеться у тексті повідомлення.

  Крім того, у заяві додали, що відповідно до попередньої оцінки ОБСЄ/Бюро демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ), фундаментальні права та свободи були в цілому дотримані під час цих парламентських виборів. Кампанія була конкурентною, а організація виборів була компетентною та ефективною. Зазначається, що спостережна місія, разом із цим, повідомила про випадки скупівлі голосів, про змішування ділових та політичних інтересів, якими диктувалося висвітлення виборів у медіа, та про інші зловживання, особливо в мажоритарних округах. Важливо, щоб українська влада виправила зазначені недоліки на основі рекомендацій ОБСЄ/БДІПЛ перед початком визначеного електорального циклу, включаючи місцеві вибори 2020 року.

  "Європейський Союз підтримує демократичну, стабільну та процвітаючу Україну. Ми сподіваємося розвинути нашу політичну асоціацію та економічну інтеграцію, та досягти результатів у процесі реформ, який є в основі нашої Угоди про асоціацію, та тісно співпрацювати над цими питаннями з новою Верховною Радою та новим Урядом, коли він буде сформований", – наголосили в ЄС.

  Слід зазначити, що посли країн G7 вважають позачергові вибори до Верховної Ради України такими, що відбулися на конкурентній основі з дотриманням основоположних прав і свобод. Відповідне повідомлення вони розмістили у Twitter.

  Як повідомляв 5.UA, позачергові вибори до Верховної Ради завершилися в Україні. О 8:00 по всій Україні відкрилися виборчі дільниці, працювали вони до 20:00. Голосування відбувалося за змішаною виборчою системою. У бюлетені за партійними списками було представлено 22 політичні партії. А в мажоритарних округах балотувалося понад три тисячі кандидатів.

   
  Попередній матеріал
  Підступна "тиша": до окупованого Донецька прибули російські снайпери – яке завдання виконуватимуть
  Наступний матеріал
  Звільнення Єфремова з СІЗО: адвокат повідомив, коли виконають рішення суду
  Loading...

  Противник Майдану і прихильник "русской вєсни": Покровськ протестує проти переможця округу

  Компроміс Зеленського з Кремлем загрожуватиме не лише Україні, а й Європі – Welt

  У посольстві США оприлюднили заяву щодо парламентських виборів в Україні

  "Динозаври" не проходять: аналітик розповів, наскільки радикально оновиться ВР

  Замість старих політиків – фотографи та ведучі корпоративів: подробиці з ЦВК

  Брати Добкіни не пройшли до Верховної Ради