Володимир Зеленський
Володимир Зеленський Facebook

Омелян про політику Зеленського: "Є бажання окремих осіб, які режисують цю гру, просто створити красивий фасад"

Читайте по-русски
Зеленському треба почати хоч щось робити, бо поки що нова команда не представила програму дій, сказав міністр

В ефірі "5 каналу" міністр інфраструктури Володимир Омелян розповів, як, на його думку, робити так, щоб команда Зеленського не йшла в бік Росії і реалізовуваа шлях до ЄС і НАТО. 

"В першу чергу, Зеленському треба почати хоч щось робити. Якщо ми пригадаємо його гасла, з якими він ішов на президентські вибори, то він казав, що 22 березня закінчується епоха бідності та починається епоха щастя і процвітання. Це не настало навіть після його інавгурації. І він почав пояснювати, що проблема з поганим парламентом, уряд і правоохоронні органи є проблемою. Насправді підрахунок голосів завершується. Думаю, це буде швидко. Я вважаю, що наступного дня після завершення офіційного підрахунку він повинен скликати Верховну Раду, повинен створити коаліцію і запустити роботу уряду. І це все треба робити публічно", – сказав Омелян.

Він додав, що Зеленський може все ще нарікати на Порошенка чи казати, що уряд Гройсмана щось не доробив, але з кожним тижнем усе більше і більше людей будуть очікувати дій уже від нього самого.

"Наразі у своїй сфері я бачу лише указ дорогам відремонтуватися самим по собі. Ну це, вочевидь, не закриє ям і не дасть українцям нових доріг. Нам необхідні дії. І тут Україна, затамувавши подих, чекає, коли це матиме місце. Наразі ми маємо факт, що тільки третина очільників областей призначені, все інше – вакуум. Змінена частина вертикалі СБУ, все інше – вакуум. Як швидко буде сформований уряд – жодного прізвища ми досі не почули. Я вже не кажу про програму дій. Її немає ні як президента, ні як партії, ні як проєкту коаліційної угоди, хоча сьогодні вже чути заяви окремих чиновників, що коаліційної угоди не буде, бо немає потреби, бо у "Слуги народу" і так достатня кількість голосів", – сказав Омелян.

І наголосив: "Монополіція – це завжди ризик для країни, бо, я так розумію, є бажання окремих осіб, які насправді режисують цю, на жаль, гру. Бо це не має нічого спільного з чистою політикою. Просто створити красивий фасад, зацементувати на п'ять років президента, парламент, а якщо вийде, провести і дострокові місцеві вибори, коли поки що популярність "Слуги народу" зберігається... А потім, як вдасться, так і будуть керувати. Але це точно не триватиме п'ять років із таким підходом до справи, коли взагалі немає жодної логіки дій, а має бути все-таки система прийняття рішень і їх виконання".

Як повідомляв 5.UA, позачергові вибори до Верховної Ради завершилися в Україні. О 8:00 по всій Україні відкрилися виборчі дільниці, працювали вони до 20:00. Голосування відбувалося за змішаною виборчою системою. У бюлетені за партійними списками було представлено 22 політичні партії. А в мажоритарних округах балотувалося понад три тисячі кандидатів. Додамо, що нині ЦВК опрацювала вже більше 80% протоколів

Попередній матеріал
"Динозаври" не проходять: аналітик розповів, наскільки радикально оновиться ВР
Наступний матеріал
"До цього потрібно готуватися": Разумков розповів, коли в Україні відбудуться місцеві вибори
Loading...