народні депутати
народні депутати 5 канал

"ЄС" разом із ще двома фракціями розробили спільний законопроєкт для боротьби із "зеленою" олігархією

  Читайте по-русски
  На думку Княжицького, законопроєкт від влади надає президенту Зеленському надзвичайні повноваження одноосібно призначати "олігархами" всіх, хто йому заважає

  Три опозиційні фракції – "Європейська солідарність", "Голос" та "Батьківщина" розробили спільний законопроєкт для боротьби з олігархією (5599-1). Про це представники політитчних сил повідомили під час брифінгу в парламенті.

  За словами автора законопроєкту, народного депутата з фракції "Європейська солідарність" Миколи Княжицького, законопроєкт від влади про так звану деолігархізацію насправді надає президенту Зеленському надзвичайні повноваження одноосібно призначати "олігархами" всіх, хто йому заважає. При цьому в Україні створені антикорупційні органи, які й мають обмежувати олігархічний вплив.

  На думку Княжицького, суть законопроєкту Зеленського максимально проста – РНБО визначає, хто є олігархом, а хто не є.

  "Не маючи повноважень проводити розслідування, належачи до однієї політичної сили. Хто ж є олігархом з точки зору авторів цього законопроєкту, які підготували його для Володимира Зеленського? Це не власники телерадіоканалів, не ті багаті люди, прізвища яких ми всі знаємо. Це власники блогів, власники сайтів і ті, кого захоче призначити олігархом РНБО однієї політичної сили", – наголосив Княжицький.

  Також нардеп вказав і на наслідки для олігархів.

  "Які ж наслідки будуть для олігархів, як вони прописані в цьому законопроєкті? Наслідок один – вони не мають права брати участь у приватизації. Касу відкрили: хочеш щось приватизувати, хочеш, щоб тебе не призначили олігархом – іди домовляйся; не хочеш – не приватизуєш", – застерігає Микола Княжицький.

  Народний депутат "ЄС" подякував колегам за підтримку.

  "Ми подали альтернативний законопроєкт. І я вдячний колегам із "Батьківщини", "Голосу", які його підписали. У нашому законопроєкті абсолютно чітко вимагається від Антимонопольного комітету слідкувати за дотриманням законодавства. Ті, хто його не дотримуються, за пропозицією Антимонопольного комітету підлягають під спеціальну процедуру, яку проводить і контролює НАЗК. Ми для того і створили антикорупційні органи, щоб надати їм повноваження боротися і з корупцією, і з олігархатом. Ми пропонуємо, щоб телевізійні канали займали об'єктивну позицію, щоб ми знали, за чий кошт вони фінансуються, хто за цими телевізійним каналами стоїть. Щоб не мали вони права під доглядом авторитетних громадських організацій промивати мізки українським громадянам", – наголошує Княжицький.

  Нардеп Михайло Цимбалюк зауважив, що ті, хто можуть потрапити до когорти олігархів, уникнуть відповідальності. 

  "Команда "Батьківщини" проти того, щоб олігархат керував державою. Ми долучилися до підготовки альтернативного законопроєкту, бо вважаємо, що не може дорадчо-консультативний орган, такий як Рада національної безпеки і оборони, визначати та вести реєстр, хто олігарх, а хто не олігарх. Бо таким чином ті, хто належать до цієї категорії, уникнуть реальної відповідальності", – говорить народний депутат Михайло Цимбалюк.

  "Ми за те, щоб було ефективне антимонопольне законодавство, ефективна робота правоохоронних органів і нарешті відбулася судова реформа, бо саме суд може визначати ці категорії громадян. Ми за те, щоб НАЗК вела реєстр, і ми очікуємо цивілізованої, фахової дискусії в сесійній залі, щоб законопроєкт був збалансований і став тим законом, який став на сторожі тих процесів, які сьогодні відбуваються. Бо насправді олігархи сьогодні є і монополістами, і тими, хто впливає на політику держави. Такий законопроєкт має врахувати європейський та американський досвід, які мають ефективне законодавство, що стоїть на сторожі держави і народу", – переконаний Цимбалюк.

  "Фракція "Голос" підтримує боротьбу з олігархами й у зв'язку з цим ми підписали законопроєкт наших колег з "Європейської солідарності" і подали ряд наших ініціатив щодо безпосередніх змін до антимонопольного законодавства, до податкового. Тому що ми вважаємо, що саме правоохоронні органи повинні боротися і мати достатньо для цього інструментів, щоб боротися з олігархами. Ми вважаємо, що той законопроєкт, який поданий президентом, він якраз і не визнає олігархами тих, хто є дійсно олігархами в цій країні", – наголосив представник "Голосу" Роман Костенко. 

  "Ми пропонуємо зробити такий закон, який справді позбавить Україну і олігархату, і корупції, і впливу цих людей на політику, політичні процеси, незаконного впливу на засоби масової інформації, на незаконне збагачення. Ми пропонуємо карати тих людей, які порушують українське законодавство. Сподіваємося і на підтримку суспільства, і на підтримку зали", – резюмує Княжицький.

  Попередній матеріал
  Влада і депутати проігнорували прохання обговорити законопроєкт щодо посилення податкового навантаження – заява бізнес-спільноти
  Наступний матеріал
  Науковці розповіли про штам коронавірусу "Лямбда"
  Loading...
  Закон про "деолігархізацію": заява Княжицького, Костенка та Цимбалюка – трансляція

  Закон про "деолігархізацію": заява Княжицького, Костенка та Цимбалюка – трансляція

  Президент увів у дію санкції проти Фірташа, Фукса, оточення Путіна і російських банків

  Президент увів у дію санкції проти Фірташа, Фукса, оточення Путіна і російських банків

  Операція "Антиолігарх" і Дугарь в Офісі президента – Руслан Рябошапка в ток-шоу "Дійові особи"

  Операція "Антиолігарх" і Дугарь в Офісі президента – Руслан Рябошапка в ток-шоу "Дійові особи"

  Разумков повідомив, коли нардепи проголосують за закон про олігархів

  Разумков повідомив, коли нардепи проголосують за закон про олігархів

  "Олігархами мають визнаватися не ті, кого президент не любить, а ті, щодо кого є юридичні підстави": Княжицький про законопроєкт опозиції

  "Олігархами мають визнаватися не ті, кого президент не любить, а ті, щодо кого є юридичні підстави": Княжицький про законопроєкт опозиції

  Форум "Україна 30. Економіка без олігархів": заяви Зеленського і міжнародних партнерів – включення

  Форум "Україна 30. Економіка без олігархів": заяви Зеленського і міжнародних партнерів – включення