Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Засідання комітету щодо законопроєкту про олігархів: чим усе закінчилося

Читайте по-русски
Опозиція пропонувала альтернативні варіанти

Вже завтра президентський законопроєкт про олігархів з’явиться в сесійній залі Верховної Ради. Більшістю голосів його підтримали під час засідання Комітету з питань нацбезпеки і оборони. Були й альтернативні, проте їх відхилили. Подробиці у матеріалі кореспондентки "5 каналу" Ірини Сисак.

Лише один з чотирьох законопроєктів, а саме – президентський, отримав "зелене світло". За нього голосували більшістю, проте єдності чи компромісу не було, бо голоси давали винятково "слуги народу".

"Перший момент, з приводу того, чи не розширюються повноваження президента України, передбачені статею 106 Конституції України. І друге, чи має право РНБО це мати і чи не обмежує цей законопроєкт права людини та громадянина. В результаті тривалих дискусій було прийнято рішення порекомендувати Верховній Раді України внести президентський законопроєкт до розгляду і ухвалити його у першому читанні, а всі інші законопроєкти відхилити", – зазначив член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки від президентської партії "Слуга народу" Федір Веніславський.

В опозиції не погоджуються із розширенням повноважень Радбезу та президента й кажуть, що згідно з цим документом саме РНБО визначатиме, хто ж такий олігарх і кого заносити до цього реєстру. У фракціях меншості кажуть, що в Радбезу буде конфлікт інтересів. Опозиція пропонує змінити критерії та виклала їх у альтернативних законопроєктах, однак вони не дістали підтримки.

"Одне з головних питань, на яке не відповіли автори закону, – це як будуть вирішуватись конфлікти інтересів, адже приблизно половина складу РНБО, навіть більша половина може підпадати під дію цього закону. Відповідно, розрахувувати на якусь об'єктивність в ухваленні рішень такого роду – не варто", – наголосив член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони від партії "Європейська Солідарність" Михайло Забродський.

Як повідомляв 5.UA, опубліковано закон Зеленського про боротьбу з олігархами – як їх визначатимуть та обмежуватимуть.

 

Попередній матеріал
Перевершив досягнення Платіні: що відомо про героя гри Україна-Швеція Артема Довбика
Наступний матеріал
Росія вчергове намагається "протягти" представників "Л/ДНР" у переговори ТКГ: коментар Гармаша
Loading...

В Україні планують збільшити чисельність ЗСУ ще на 11 тисяч військовослужбовців

Уряд планує монетизувати пільги на проїзд: як це працюватиме

Монетизація пільг на проїзд у громадському транспорті: як реагують пасажири та експерти – включення

Публічні послуги в Україні можуть перевести в онлайн: депутати підтримали законопроєкт

Дозволить активізувати боротьбу з корупцією в органах влади: "ЄС" спільно з опозиційними фракціями зареєструвала законопроєкт

Обов’язкова озвучка фільмів та серіалів українською мовою може опинитися під загрозою: подробиці