народні депутати
народні депутати eurosolidarity.org

Дозволить активізувати боротьбу з корупцією в органах влади: "ЄС" спільно з опозиційними фракціями зареєструвала законопроєкт

  Читайте по-русски
  "Суб’єктом олігархії" автори законопроєкту пропонують визначати фізичну особу, яка досягла монопольного становища на одному або декількох ринках

  Народні депутати з фракції "Європейська Солідарність" спільно з колегами з "Голосу" та "Батьківщини" зареєстрували законопроєкт "Про деолігархізацію, сприяння конкуренції, очищення влади від корупційних впливів і соціальну відповідальність бізнесу".

  "Суб’єктом олігархії" автори законопроєкту пропонують визначати фізичну особу, яка досягла монопольного (домінуючого) становища на одному або декількох ринках, і за наявності ознак існування надзвичайно високого ризику впливу такою особою (як безпосередньо, так і через третіх осіб) на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування або на суспільство через підконтрольні ЗМІ, з метою підтримання або посилення цього становища, отримання додаткового контролю над підприємствами, природними ресурсами, об’єктами нерухомості, іншими об’єктами права власності.

  Статус власника монопольного бізнесу надається на підставі рішення Національного агентства з питань запобігання корупції за наявності всіх ознак, визначених законом. Рішення про надання особі статусу власника монопольного бізнесу ухвалює НАЗК за результатами розгляду звернення Антимонопольного комітету України та проведеного розслідування.

  Розслідування розпочинає НАЗК на підставі звернень Антимонопольного комітету України. Громадяни, громадські організації, інші особи можуть ініціювати віднесення особи до власників монопольного бізнесу через звернення до Антимонопольного комітету України.

  Власник монопольного бізнесу, його контакти з суб’єктами владних повноважень, а також умови ведення бізнесу перебувають під моніторингом НАЗК.

  Правові наслідки надання особі статусу власника монопольного бізнесу поширюються на всі контакти ключових осіб органів державної влади і місцевого самоврядування з пов’язаними з власником монопольного бізнесу особами.

  Окрім того, додаткові обов’язки покладені на посадових осіб, які раніше працювали на підприємствах такого власника, та на засоби масової інформації, які контролюються вказаним власником через корпоративне управління, володіння майном.

  Також на телерадіоорганізації покладений обов’язок оприлюднювати звіт про фінансову прозорість, на підставі якого встановлюються ознаки наявності впливу на інформаційну політику.

  Автори законопроєкту вважають, що це дозволить активізувати боротьбу з корупцією в органах влади, забезпечити прозорі умови для прийняття рішень політичною владою всіх рівнів; встановити правила, за якими власники монопольного бізнесу будуть обмежені у впливі на прийняття рішень політичною владою країни; посилити рівність правил в економіці для всіх її учасників, зокрема для малого та середнього бізнесу.

  Законопроєкт має на меті також зміцнення соціальної відповідальності бізнесу щодо працівників підприємств у їхній власності; щодо національної оборони і безпеки, охорони здоров’я, освіти, всієї соціальної сфери.

  Як відомо, Рада національної безпеки і оборони (РНБО) визначатиме, хто в Україні є олігархом. Про це мовиться у внесеному напередодні до Верховної Ради президентом Володимиром Зеленським законопроєкті "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".

  Попередній матеріал
  Одеським відпочивальникам радять утриматися від купання в морі: причини
  Наступний матеріал
  Угорщина обмежила доступ до інформації про ЛГБТ у школах
  Loading...

  Всеукраїнський форум "Україна 30. Економіка без олігархів" – трансляція

  Українці вважають боротьбу з олігархами популізмом заради рейтингу Зеленського – соціологи

  "Це закон з корупційними ризиками": політолог про деолігархізацію в Україні

  Зеленський змінює закони під себе, щоб його команді було зручно ухвалювати будь-яке рішення – нардеп

  "Зеленський усіх обманув": нардеп про закон щодо деолігархізації і передвиборні обіцянки президента

  Статус олігархів в Україні: кого хоче "розкуркулити" Зеленський і що про це думають депутати