Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Кваліфікація моряків, збільшення чисельності ЗСУ, Національний спротив: як завершився день у Раді

Читайте по-русски
На позачерговому засіданні депутати підтримали важливі зміни

Спроба подолати масштабну корупцію й зміни у війську. Цим опікувалися депутати під час позачергового засідання Верховної Ради. Встигли проголосувати в цілому законопроєкт щодо кваліфікації моряків і в першому читанні – законопроєкт, яким збільшують кількість військових. Подробиці у матеріалі кореспондентки "5 каналу" Ірини Саєвич.

Життя моряків зміниться, причому кардинально. Згідно із законопроєктом, відтепер дипломи моряків продовжуватимуть автоматично. За умови, якщо вони матимуть чинні документи про підготовку і підтвердження свого стажу. У такому разі їм не доведеться кожні 5 років складати іспити і поновлювати диплом.

Таким чином ми пристосовуємо українське законодавство до міжнародного, адже раніше, за словами народних депутатів, це було справжнім конституційним клондайком. З моряків вимагали кошти, аби ті успішно пройшли ці іспити, і суми були просто величезними.

"Обсяг корупційних здирань з моряків становить приблизно 100 млн доларів на рік. Тобто кожного місяця родини моряків сплачують приблизно 10 млн доларів на цю корупційну схему", – зазначив депутат від "Слуги народу" Іван Шинкаренко.

"От ви можете собі уявити 10 млн доларів кешем на місяць. Ці гроші збирають з моряків і везуть у Київ чиновнику "категорії А" – про це нам сказали на засіданні комітету, яке відбувалося в Одесі. А знаєте, за що їх забирають? За те, що вони змушені кожні 5 років перепідтверджувати свої дипломи", – наголосила народна депутатка від "ЄС" Вікторія Сюмар.

Також два законопроєкти, які прийняли у першому читанні – це про основу національного спротиву і, відповідно, збільшення чисельності ЗСУ. Першим законопроєктом у правове поле вводять територіальну оборону. Вона існувала і раніше "де факто", але не була врегульована законодавством.

Крім того, вводять нове поняття "Рух опору". Це сили територіальної оборони, які працюватимуть на підконтрольній Україні території і в разі повномасштабного нападу ворога можуть взяти під контроль об’єкти критичної інфраструктури, а також урядові та державні установи.

Рух опору буде підконтрольний Силам Спеціальних операцій, які можуть діяти на непідконтрольних Україні територіях.

"На базі цього закону створимо переконання у будь-яких громадян, що якщо вони зі зброєю в руках будуть відстоювати територіальну цілісність, суверенітет і навіть завдадуть шкоди здоров’ю чи життю потенційних нападників, то вони за це не нестимуть юридичної відповідальності", – каже член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

"Пропонується на законодавчому рівні збільшити чисельність Збройних сил України на 11 000 військовослужбовців, тобто загальна чисельність Збройних сил України становитиме 261 000 осіб, у тому числі 215 000 військовослужбовців", – каже міністр оборони України Андрій Таран.

Єдиними, хто не підтримав цей закон, були представники ОПЗЖ. Під час виступу одного з представників цієї партії Миколи Скорика – його освистали.

Також прийняли законопроєкт про габаритно-ваговий контроль. Вирішили не штрафувати громадян України, котрі проживають на тимчасово непідконтрольній Україні території і порушують правила в’їзду та виїзду через карантин або коронавірус.

Важливою зміною стало голосування за збільшення пенсій для осіб, які постраждали від Чорнобильської трагедії або були ліквідаторами і мають групу інвалідності. З 2022 року перша група інвалідності – від 16 тис. грн пенсії, друга група – від 13 тис., і третя – від 9 тис.

Як повідомляв 5.UA, в Україні планують збільшити чисельність ЗСУ ще на 11 тисяч військовослужбовців.

Ірина Саєвич, "5 канал".

Попередній матеріал
Державна зрада чи політика, спекотні будні ВР та чи голосний "Голос" – Кіра Рудик у ток-шоу "Дійові особи"
Наступний матеріал
Неопубліковані факти розслідування Bellingcat про "вагнерівців" є предметом політичного торгу і шантажу влади – експерт
Loading...

Пленарне засідання Верховної Ради – відео

Закон про народовладдя і референдум прийнятий на російських умовах – депутат від "ЄС"

Рада ухвалила пільги для сфери культури, туризму та креативних індустрій – які саме