Саакашвілі
Саакашвілі vlada.io

"Є в українській культурі такий інструмент – граблі": нардепи прокоментували повернення Саакашвілі

Читайте по-русски
Юристи дадуть фахову оцінку, наскільки законним є повернення Саакашвілі

В ефірі "5 каналу" народні депутати прокоментували повернення ексочільника Одеської області Міхеіла Саакашвілі в Україну. 

"Є в українській національній культурі інструмент – граблі. Інколи це інструмент для збору врожаю, а інколи це інструмент, щоб нагадати про свої помилки. Так от я вважаю, що новообраний президент наступити наступив, але в процесі", – сказав народний депутат від Радикальної партії Олег Купрієнко. 

Своєю чергою Володимир Ар'єв, народний депутат від Блоку Петра Порошенка, сказав, що рішенням про повернення Саакашвілі незадоволені навіть політики-симпатики Зеленського.

"Я розумію, що зі садово-городним інвентарем Зеленський ще не знайомий, але очевидно, що найближчі місяці познайомиться, тому що варто було б хоча б вивчити, як воно діє. Але вочевидь, вирішили набивати свої гулі.  Вся історія Міхеіла Саакашвілі мала б бути вивчена до того, як видавати цей указ. Ні, можна говорити про справедливість, але є справедливість і є законність. І в даному разі це вже, можливо, філософські категорії, тому що не все, що справедливо, є законним. І тепер якщо хтось піде до окружного адміністративного суду скасовувати зараз указ Зеленського в цій частині – це можливо. І що ми? Дали Саакашвілі громадянство, забрали громадянство, повернули громадянство, знову щось буде не так", – сказав Ар'єв.

Він продовжив: "Вочевидь, юристи цьому дадуть фахову оцінку. Але бачимо, що навіть серед політиків, які не зовсім далекі від президента Зеленського, м'яко кажучи, не дуже задоволені цим рішенням. І можливо, будуть використовувати цей момент.  Знову ж таки, чи є підстави, щоб оскаржити указ президента в цій частині через суд, уже будуть готувати юристи, якщо це буде реалізовано".

Детальніше дивіться у повному відео:

Як повідомляв 5.UA, 28 травня 2019 року глава держави Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство. Саакашвілі подякував українському президенту за такий крок. Він заявив, що повертається до Києва в середу, 29 травня. Пізніше експрезидент Грузії уточнив, що в нього немає ніяких політичних амбіцій в Україні.

Нагадаємо, Саакашвілі позбавили громадянства України у 2017 році. Згідно з офіційною версією, він порушив закон України при оформленні українського громадянства, вказавши в заяві недостовірну інформацію. Саакашвілі намагався отримати статус біженця або особи, яка потребує додаткового захисту, через Державну міграційну службу, проте йому було відмовлено в проханні. Він програв усі апеляції на рішення ДМС. 12 лютого 2018 року Міхеіла Саакашвілі затримали співробітники Держприкордонслужби в ресторані "Сулугуні", розташованому в Музейному провулку в Києві. Через кілька годин його видворили з України в Польщу. Після цього він переїхав у Нідерланди до сім'ї (його дружина є громадянкою цієї країни).

Попередній матеріал
Облущені стіни та розбита підлога: 306-та школа Києва без ремонту вже три десятиліття
Наступний матеріал
Президент поспілкувався із родинами загиблих гірників – включення зі Львова
Loading...