Проєкт закону про Держбюджет на 2020 рік
Проєкт закону про Держбюджет на 2020 рік 5 канал

Як нардепи оцінюють проєкт бюджету, з яким країна, ймовірно, житиме наступного року – сюжет

Читайте по-русски
У президентській фракції очікують ухвалення Держбюджету в грудні

Два важезних томи з важливими для країни цифрами. Перед ранковим засіданням усі нардепи отримують проєкт Державного бюджету на 2020 рік. І прямують до зали засідань, де запланований виступ міністра фінансів Оксани Маркарової.

"Бюджет базується на реальному зростанні ВВП у 3,3 відсотка і тих макроекономічних показниках і соціальних стандартах, які затвердив попередній Кабмін у травні", – сказала міністр фінансів.

Збільшення витрат на оборонку та зменшення державного боргу на кінець наступного року. У проєкті Держбюджету є чимало оптимістичних цифр. Утім, є й позиції, які вже викликали нарікання в багатьох народних депутатів. Зокрема, ті, які стосуються освіти та культури.

Найвідчутніший приріст у фінансуванні для оборони країни. У цьогорічному бюджеті на це заклали 209 мільярдів гривень, наступного року планують витратити 245 мільярдів.

"Ці цифри розписані на розпорядника коштів – РНБО. Стосовно Міністерства оборони, то там "копіпаст" з минулого бюджету. Яку частину з цих коштів отримають саме військові, на які потреби, говорити важко", – зазначив голова фракції "Голос" Сергій Рахманін.

Приблизно на 10 мільярдів має зрости фінансування освіти: з майже 127 до 136 мільярдів. Приблизно на 13 мільярдів більше планують виділити на медицину. Майже до мільярда збільшиться фінансування Офісу президента – видатки на цей напрям зростуть на чотири відсотки. Натомість фінансування окремих проєктів урядовці хочуть урізати.

"Удвічі обмежена кількість грошей на інститут книги, а ми отримали вперше серйозний поштовх до книгодрукування саме української книжки, і нарешті росіяни перестали мати монополію, українське книговидавництво почало розвиватися", – зауважила представниця "Європейської Солідарності" Вікторія Сюмар.

"Я думаю, ми побачимо зміни упродовж найближчого часу. Бюджет не є остаточний документ, це живий документ, країна живе, розвивається. Економіка росте, відповідно можуть бути передбачені видатки про збільшення зарплати вчителям, про які всі говорять", – заявив нардеп від "Слуги народу" Юрій Камельчук.

І майже третину бюджету пустять на погашення та обслуговування державного боргу.

"Після 15-го року, після реструктуризації в нас було декілька років, коли не треба було повертати, з 19-го року ця ситуація повернулася. Але те, що ми повністю забюджетували і повністю виконаємо зобов'язання, дозволить нам на кінець 20-го року наш борг до ВВП знизити до 46,7 відсотка", – наголосила міністр Маркарова.

У президентській фракції очікують ухвалення Держбюджету в грудні.

Петро Троць, Сергій Клименко, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
У кількох областях аграрії масово вийшли на протест проти відкриття ринку землі – яка їхня позиція
Наступний матеріал
Зважує вантажівки в русі: біля Києва встановили перший в Україні майданчик з відповідним обладнанням
Loading...

Рада оприлюднила проєкт Держбюджету-2020: основні показники

Разумков повідомив, коли у ВР представлять проєкт Держбюджету країни на наступний рік

Держбюджет-2020 буде останнім, розрахованим на рік – Гончарук

Кабмін представив проєкт Держбюджету на 2020-й рік – скільки і куди планують скерувати

Кінець децентралізації: влада "просить" місцеві бюджети повернути гроші на соціально-економічний розвиток – Ганущин

Віталій Кличко звинуватив Богдана у маніпуляціях та порушеннях Конституції – заява