Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

"Депутати чекали прориву": як нардепи оцінили представлений у Раді проєкт Бюджету-2020 – включення

Читайте по-русски
Одна з найбільших витрат наступного року – це виплата державного боргу

Проєкт Державного бюджету на наступний рік представила міністр фінансів Оксана Маркарова у Верховній Раді. Подробиці щодо основного кошторису країни розповідає кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

За словами кореспондента, сам проект Держбюджету містить 300 сторінок, а супутні матеріали – 1200 сторінок.

Серед основних показників, які озвучила чільниця Мінфіну:

  • надходження до бюджету очікують 1 трильйон 79 мільярдів гривень.
  • видатків планують – понад мільярд гривень.
  • мінімальна зарплата наступного року має зрости на 550 гривень і становити 4723 гривні.
  • фінансування Державного пенсійного фонду заплановане на понад 172 мільярди.
  • на субсидії Уряд збирається виділити більш як 47 мільярдів гривень.
  • за макропрогнозом, курс долара становитиме 28 гривень 20 копійок.

У проєкті бюджету урядовці заклали понад 245 мільярдів гривень. Це 5,4 відсотки ВВП країни. Видатки на освіту та охорону здоров'я – 136 та 108 мільярдів гривень відповідно. На культуру та інформаційну сферу виділять понад 8 мільярдів гривень.

  • Коментар міністра фінансів

Одна з найбільших витрат наступного року – це виплата державного боргу: як внутрішнього, так і зовнішнього. За словами міністра фінансів, на це в головному кошторисі країни заклали майже третину бюджету країни.

"Майже третина бюджету йде на ці видатки, тому що після 2015 року, реструктуризації, було декілька років, коли не треба було повертати, на жаль, з 2019 року ця ситуація повернулася. Але те, що ми повністю забюджетували, повністю виконаємо свої зобов'язання, дасть нам змогу на кінець 2020 року наш борг до ВВП знизити до 46,7%. Це робить нашу економіку стійкішою  і готовою до наступних років, і допоможе більше коштів виділяти на розвиток". 

  • Коментарі народних депутатів

Троць розповів, що народні депутати по-різному оцінюють проєкт Держбюджету. Хтось відзначив, що на 28 мільйонів гривень, порівняно з цим роком, мають збільшитися видатки на оборонну сферу.

Інші ж депутати зауважують, що пішло урізання витрат на культурні речі, зокрема Малу академію наук та Інститут книги. Деякі депутати закликали міністра та уряд дослухатися до їхніх зауважень та пропозицій. Зокрема питання викликає співвідношення мінімальної заробітної плати та мінімального споживчого рівня. Однак все це будуть допрацьовувати.

Юрій Камельчук, нардеп від "Слуги народу", сказав: "Держбюджет – це не є якийсь остаточний документ, це живий документ, адже Україна живе і розвивається, економіка зростає, відповідно, можуть рости видатки на збільшення зарплати вчителям, про які всі зараз говорять. Хоча так, там цього поки що немає".

Своєю чергою народний депутат від партії "За майбутнє" Тарас Батенко з трибуни сказав: "Ми хотіли побачити прорив у проєкті Бюджету, щоб це був бюджет прориву. А бачимо, що Бюджет поданий для нас по старих лекалах. Ми не бачимо істотної підтримки підприємств АПК, ми не бачимо коштів від проведення земельної реформи. Ми не бачимо надходження від митниці". 

Як повідомляв 5.UA, у Конгресі США проголосували за обов'язкове виділення оборонної допомоги Україні.

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони
Наступний матеріал
Прес-конференція Міненерго щодо газових переговорів України, ЄС і РФ – відео
Loading...