Джо Байден в Україні
Джо Байден в Україні facebook.com/volodymyrgroysman

"Я зробив би Україну пріоритетом міжнародної політики" – Джо Байден

Читайте по-русски
Він вважає, що допомогу Україні США мають надавати лише за умови антикорупційних реформ, включно з призначеннями незалежних антикорупційних прокурорів та судів
Колишній віцепрезидент США і один із головних кандидатів на пост глави Білого дому Джо Байден заявив, що в разі обрання зробив би Україну пріоритетом міжнародної політики. Про це повідомляє "Голос Америки" із посиланням на опитування, проведене Радою з міжнародних відносин США (CFR) серед кандидатів від Демократичної партії стосовно їхньої позиції з основних питань міжнародної політики, передає "Укрінформ".

"Я зробив би Україну пріоритетом міжнародної політики. У військовій сфері я надав би безпекову допомогу від США, включно зі зброєю, щоб посилити здатність України захищатися. Я також розширив би успішне навчання Збройних сил України, розпочате адміністрацією Обами-Байдена", – сказав Байден.

Він додав, що в економічній сфері працював би над збільшенням західних прямих інвестицій і підтримував би енергетичну незалежність України від Росії, особливо якщо "Північний потік-2" буде побудовано цього року, що значно зашкодить доступу України до російського газу.

Водночас Байден вважає, що допомогу Україні США мають надавати лише за умови антикорупційних реформ, включно з призначеннями незалежних антикорупційних прокурорів та судів.

Колишній віцепрезидент США також підтримав би набагато потужнішу роль США поряд з Францією та Німеччиною в переговорах з Росією.

"Щоб дипломатія працювала, нам потрібен більший важіль стосовно Москви, і це означає більш тісну співпрацю з європейськими партнерами та союзниками, щоб Росія платила більшу ціну за війну, що триває в Україні. Наша стратегічна мета – підтримати еволюцію демократичної, єдиної, суверенної України і змусити Кремль платити ціну за постійні атаки на міжнародний порядок", – заявив Байден.

Як повідомляв 5.ua, Україна і США розпочали спільний проєкт у сфері освіти і досліджень у галузі сучасної ядерної науки та інженерії. 

Дивіться також фотогалерею:

Сталеві красені: перші фото катерів типу Island для українських ВМС – ФОТО

Катери типу Island для України
/
Катери типу Island для України
/
Катери типу Island для України
/
Катери типу Island для України
/
Катери типу Island для України
/
USCGC Cushing та USCGC Drummond
/
USCGC Cushing та USCGC Drummond
/
Передача катерів типу Island
/
Передача катерів типу Island
/
Передача катерів типу Island
/

Попередній матеріал
Сумнозвісний адмінсуд Києва поновив люстрованого заступника генпрокурора
Наступний матеріал
ЦВК зареєструвала ще 57 нардепів – скільки залишилося

Сенат США збільшив військову допомогу Україні до $300 млн – подробиці

Конгрес США затвердив пакет допомоги Україні на $250 мільйонів – на що саме спрямують гроші

Помпео назвав головну причину, чому США покращують технічне оснащення України

Потенціал оборонно-промислового комплексу України настільки потужний, що якщо його задіяти, ми матимемо все – ветеран розвідки

Порошенко назвав світового лідера в наданні допомоги ЗСУ

Подарунок від Балтимора: як Україна отримала 2 патрульні катери Islands – включення зі США