Самусь 5 канал

"Обидва заводять себе в схему, яка вигідна Путіну": Самусь про майбутню зустріч Зеленського з Трампом

Читайте по-русски
"Мінські домовленості у "глухому куті", тому Україна має шукати нових форматів, сказав експерт

Якби Україна уклала угоду з Росією, це стало б козирем для Дональда Трампа в процесі передвиборчих перегонів. Таку думку висловив у студії "5 каналу" заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та озброєння Михайло Самусь.

"Якщо б він продемонстрував, що він звів Путіна і Зеленського і вони досягли якоїсь угоди – для Трампа це було чудовою підмогою на фоні його наближення до нових виборів. Якщо ні – то це буде негативним аспектом в його виборчій кампанії, тоді Україні є небажаною в "картині успіхів" для Трампа", – сказав Самусь.

Проте, на його думку, така угода не може бути вигідною для України, адже Путін не демонструє поступок.

"Для Путіна нічого не змінилося, для нього навпаки, значення конфлікту з Україною весь час зростає. І, що мене турбує: і президент Зеленський, заявивши, що він хоче миру, і Трамп, який каже про якийсь договір, який треба укласти – обидва заводять себе в схему, або модель, яка вигідна Путіну. Він скаже: давайте діяти за моїми умовами, а вони дуже прості: переговори з Донецьком напряму, амністія бойовикам і окупантам, які брали участь у цій війні з боку Росії, вибори без передачі нам під контроль територій, передача кордону нам під контроль, аж після виборів. Це те, що записано у Мінських домовленостях, але у викривленому алгоритмі, який нас не влаштовує, і я б казав про капітуляцію", – зазначив експерт.

Але Трамп, на думку експерта, демонструє зовсім іншу політику: він спочатку розриває невигідні угоди, а тоді шукає нових шляхів, і тут українці мали б у нього повчитися щодо Мінських угод. Вони, за словами Самуся, давно зайшли у "глухий кут" і потребують скасування для переходу на інший рівень перемовин, бо на неспроможності України вибудувати власну позицію реалізують власні стратегії лише інші країни.

Повне відео розмови з експертом можете переглянути тут:

Раніше, президент США висловив думку, що президент України домовиться з Путіним і назвав Зеленського "дуже раціональною людиною".

Попередній матеріал
Роман Труба відреагував на заяву про рейдерське захоплення "Прямого"
Наступний матеріал
Британія і далі підтримуватиме українських друзів у протидії агресії РФ – міністр у справах Європи
Loading...