Зеленський
Зеленський 5 канал

Виступ Зеленського на Генасамблеї ООН: які заяви та заклики пролунали

Читайте по-русски
Зеленський подякував міжнародним партнерам за допомогу та підтримку суверенітету України

Дотримання "режиму тиші", виведення незаконних збройних формувань з окупованих територій та повернення постійного контролю над державним кордоном – мають стати першими кроками встановлення миру на Сході України. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу перед учасниками 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Глава держави порівняв російську агресію з раною, яка кровоточить у центрі Європи. Тож допоки Крим і Донбас не будуть деокуповані, біль відчуватиме весь світ, наголосив президент. Зеленський подякував міжнародним партнерам за допомогу та підтримку суверенітету України. І заявив, що Київ уже довів своє прагнення встановити мир на Донбасі. 

"Питання Криму та Донбасу не мають стати звичними елементами міжнародного пейзажу, де лише доповіді, тематичні зустрічі та протокольні заяви щодо роковин окупації вважатимуться достатньою формою міжнародної реакції. Навпаки – допоки рана в центрі Європи кровоточить, біль відчуватиме весь світ. І єдиним рецептом дієвого лікування є лише деокупація Криму та Донбасу", – сказав Зеленський.

Крім того, Зеленський закликав міжнародних партнерів долучитися до створення міжнародної платформи стосовно деокупації Криму. Він нагадав про мілітаризацію півострова Росією, регулярне порушення прав людини та переслідування українців і кримських татар.

Дії Москви порушують безпековий баланс усього Чорноморського регіону, наголосив президент. Тож закликав держави-учасниці ООН об'єднати зусилля для деокупації Криму. А ще – підтримати оновлену резолюцію щодо порушення прав людини на окупованому півострові. Її має розглянути Генеральна Асамблея до кінця цього року.

"Які почуття були б у засновників ООН, якби вони дізналися, що 75 років потому у центрі Європи буде йти війна? Що в Криму брутально порушуються права людини, відбуваються переслідування українців і кримських татар. Посилюється мілітаризація півострова та акваторій поруч із ним, що порушує безпековий баланс Чорноморського регіону. Хочу запросити наших друзів до участі у створенні міжнародної Кримської платформи з метою спільних дій задля захисту прав кримчан та деокупації півострова", – закликав Зеленський.

Як відомо, у Нью-Йорку триває ювілейна 75-та сесія Генеральної Асамблеї ООН. Вперше на них не присутній жоден лідер із-за кордону. Через коронавірус дебати відбуваються віртуально. Лідери 193-х країн записали свої виступи заздалегідь.

Попередній матеріал
Гострі заяви та сварки чинних із колишніми: на "5-му" стартувала "Велика політика" – як це було
Наступний матеріал
"Усі гроші пішли в асфальт": чому падає рейтинг "Слуги народу" – Сюмар
Loading...

Криза у Білорусі може спричинити новий розлом Європи – Макрон

"Росія перетнула "червоні лінії": Макрон на Генасамблеї ООН вимагав пояснень через отруєння Навального

Трамп закликав притягнути до відповідальності Китай через поширення коронавірусу – як минув перший день 75-ї сесії Генасамблеї ООН

Кислиця розповів подробиці резолюції ООН, співавтором якої стала Україна

ООН затвердила резолюцію щодо боротьби з коронавірусом

Генасамблея ООН: Україну підтримала більшість країн, засудивши російську агресію