сайт Мін\'юсту

"Насправді, я дуже хочу працювати в Мін'юсті": Вишневський розповів, чому подав у відставку

В ефірі 5 каналу в програмі "Інформаційний день" заступник міністра юстиції України Андрій Вишневський, розповів, чому подав у відставку і з чим це пов'язано

"Насправді, я дуже хочу працювати в Міністерстві юстиції України, хочу також докласти своїх інтелектуальних зусиль до того, щоб реформи в Україні відбувалися. Але для того, щоб працювати в команді, необхідно об'єднуватися навколо цінностей. На сьогодні, я розумію, що на жаль, у ціннісних орієнтирах з чинним Міністерством юстиції у нас прірва, і відповідно для себе я не бачу можливості далі працювати в Міністерстві. Також не погоджуюся з цілями та засобами державної політики. Відповідно, що кожна порядна людина за таких умов просто зобов'язана піти", – зазначив Вишневський.

На прохання ведучого розшифрувати, що таке ціннісні орієнтири, він відповів: "Конкурс, і все що відбувалося навколо нього, взагалі не можу назвати це конкурсом, це взагалі фарс. Власне, є лише симптомом, це лише верхівка айсбергу. Ключова причина цієї кризи, закладена в самому дизайні стосунків безплатної системи правової допомоги і Мін'юсту. Система безплатної системи правової допомоги є автономною інституцією, достатньо незалежною від Міністерства юстиції, і це дозволило їй ефективно функціонувати протягом останніх декількох років, надаючи правову допомогу соціально незахищеним людям, які цього потребують, але коли ми звернулися минулого року до Ради Європи з проханням проведення незалежного оцінювання системи безплатної правової допомоги, для того, щоб побачити де та що робимо не так, то експерти Ради Європи ключовим ризиком для системи безплатної правової допомоги, назвали недостатні незалежні системи від політичного впливу. РЄ у своїх рекомендаціях запропонувала зменшити повноваження Мін’юсту з точки зору управління".

Повну версію розмови дивіться у відео:

Попередній матеріал
Марафон морпіхів у США: стартує відбір українських героїв-натхненників
Наступний матеріал
Оборудка на 100 мільйонів: СБУ викрила механізм закупки неякісних запчастин для "Укрзалізниці"
Loading...

Член НАЗК Руслан Рябошапка подав у відставку "для налагодження ефективної роботи"

23-річна Ганна Калинчук розповіла, як стала в.о.директора департаменту з питань люстрації

Петренко: Україна почала стягувати з "Газпрому" перші суми штрафу

Мін'юст заарештував рахунки "Укргазвидобування"

Міністр інформполітики Стець подав у відставку

Заступник міністра юстиції розповів, як стати Гаррі Поттером