Вищий антикорупційний суд
Вищий антикорупційний суд ВАКС

Справа "Роттердам+": Вищий антикорсуд утретє підтвердив законність закриття провадження

Читайте по-русски
Розслідування справи тривало три роки поспіль, однак складу злочину в ній досі не виявили, як і потерпілих

Вищий антикорупційний суд України втретє за останні пів року підтвердив законність і обґрунтованість дій прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який постановив закрити справу щодо формули "Роттердам+" через відсутність у ній складу злочину. Таке рішення оголосила під час засідання в четвер, 18 березня, суддя Оксана Олійник. 

Крім того, вона постановила залишити без задоволення позов щодо заміни прокурора у справі. Подали його від імені Запорізького заводу феросплавів. Це єдиний визнаний "потерпілий" від дії так званої формули "Роттердам+". 

Зауважимо, що на всіх етапах судового процесу позов заводу відомого олігарха Ігоря Коломойського повністю підтримали детективи НАБУ. До того Антикорупційне бюро самостійно, без Запорізького феросплавного заводу, зверталося до суду з проханням заміни прокурора у справі, однак суд став на сторону САП, підтвердивши законність і обґрунтованість дій прокурорів.

Як повідомляв 5.ua, розслідування справи "Роттердам+" тривало з березня 2017 по серпень 2020 року. На початку серпня торік досудове розслідування щодо працівників компанії ДТЕК було призупинено, що вказує на безпідставність висунутих підозр у справі "Роттердам+". Дніпропетровський НДІ судових експертиз Мін'юсту України встановив, що дія формули "Роттердам+" не завдала збитків ні державі, ні споживачам електроенергії. Крім того, у НАБУ заявили, що не мають претензій до визначення ціни на вугілля в Україні за формулою "Роттердам+". 

Попередній матеріал
Президент Литви закликав до посилення санкцій проти РФ
Наступний матеріал
Це підстава, щоб США почали копати факти – політолог про заяву Дубінського
Loading...