Петро Порошенко
Петро Порошенко Скріншот відео

Вимагаємо від влади дотримуватися Конституції, особливо щодо руху України до ЄС і НАТО – Порошенко

Читайте по-русски
Політик запропонував поміркувати над перенесенням Дня Конституції

Закріплення в Конституції України курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію стало запобіжником від геополітичного розвороту нашої держави. А чинна влада зобов'язана забезпечити цей стратегічний курс, поки проєвропейська частина суспільства контролюватиме, щоб ці положення Основного закону не стали омертвілими. Це заявив п'ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко у своєму зверненні з нагоди Дня Конституції.

"Майже 1,5 роки тому за ініціативою нашої команди в Конституції з'явилася нова норма – про європейську ідентичність українського народу та незворотність європейського та євроатлантичного курсу України. Основний закон прямим текстом зобов'язує владу забезпечити членство України в Європейському Союзі та НАТО", – нагадав Порошенко.

За його словами, життя показало, що такий "якір" є дуже важливим, особливо, коли владу в країні отримали люди, "чия картина світу описується словосполученням "какая разница".

"Саме цей якір застрахував нас від зміни курсу простим рішенням монобільшості та ОПЗЖ. Спільне завдання проєвропейської частини українського суспільства – не допустити омертвіння відповідних статей Конституції, виконувати їх та забезпечити реальний рух України до Євросоюзу і НАТО", – наголосив п'ятий президент.

Саме ЄС і НАТО можуть гарантувати безпеку, добробут, мир і незалежність України, зазначив політик. Саме тому більшість українців підтримують членство країни у цих найпотужніших міжнародних союзах.

"Україна – європейська країна з давніми демократичними традиціями. Маємо пишатися тим, що одна з перших конституцій у світі – це Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького, які Пилип Орлик підписав 310 років тому", – нагадав він.

Порошенко запропонував поміркувати над перенесенням Дня Конституції на 5 квітня. У Польщі, наприклад, його святкують 3 травня – на честь конституції Речі Посполитої, ухваленої 1791 року.

"У нас не менше підстав пишатися глибиною та давністю наших демократичних традицій. І ми вимагаємо від влади неухильно дотримуватися Основного закону, особливо в частині прав і свобод, руху України до ЄС та НАТО. Вітаю усіх українців з Днем Конституції! Слава Україні!" – резюмував він.

Дивіться також: Інтриги, хитрощі та 23 години запеклої роботи: як народжувалася Конституція України

Попередній матеріал
Інтриги, хитрощі та 23 години запеклої роботи: як народжувалася Конституція України
Наступний матеріал
Найдешевша електроенергія українських АЕС виявилася непотрібною українській владі – "Спостерігач"
Loading...