АЕС
АЕС 5 канал

Найдешевша електроенергія українських АЕС виявилася непотрібною українській владі – "Спостерігач"

Читайте по-русски
Досі прибуткове підприємство "Енергоатом" – зараз щомісяця зазнає збитків у мільярд гривень

Нижча ціна на російський струм і спільна енергомережа – надзвичайно зваблива перспектива для чинної влади. Особливо зважаючи на те, що дешевий струм потрібен заводам вітчизняних олігархів.

Восени радник президента Андрій Герус пролобіював зміну до закону, яким дозволили імпорт російської і білоруської електроенергії. Це призвело до колапсу в енергетичній системі України. Імпорт заборонили знову, але вже почалася криза неплатежів, закриття шахт та зменшення потужності електростанцій, йдеться у матеріалі проєкту "Спостерігач".

Досі прибуткове підприємство "Енергоатом" – зараз щомісяця зазнає збитків у мільярд гривень. Атомні блоки закриваються на ремонти, працюють на зниженій потужності чи виводяться у резерв. Такий графік роботи шкодить обладнанню, не дає прибутків, а лише потребує витрат на утримання непрацюючих блоків.

Експерти запідозрили, що таким чином в Україні звільняється ринок для струму, який буде вироблятися на щойно збудованій Білоруській АЕС. Країни Балтії вже відмовилися купувати струм у білорусів. Адже АЕС збудована росіянами, за російські кошти та ще й з порушеннями, які загрожують безпеці регіону.

Україні використання російської чи білоруської електроенергії несе ще більшу загрозу – незалежності країни загалом. Адже струм від одного постачальника призведе до знищення власних виробників і поставить країну в енергетичну залежність від східного агресора, вказують журналісти.

Дивіться також повне відео розслідування:

Як повідомляв 5.UA, вперше в історії України ТЕС виробили більше електроенергії, ніж АЕС.

Попередній матеріал
Вимагаємо від влади дотримуватися Конституції, особливо щодо руху України до ЄС і НАТО – Порошенко
Наступний матеріал
У центрі Києва вивісили величезний банер "Руки геть від закону про мову"
Loading...