Коронавірус в ЗСУ
Коронавірус в ЗСУ Фото Міноборони

ВР підтримала зміни до закону про протидію коронавірусу – подробиці

  Читайте по-русски
  Зокрема, люди, які захочуть покинути територію дії карантину до його завершення, матимуть на це право, однак потрібна спеціальна медична довідка

  Верховна Рада України схвалила внесення змін до закону про запобігання поширенню коронавірусу в Україні. Відповідний законопроєкт підтримали 332 депутати. Проєкт змін до "протикоронавірусного" закону доступний під № 3320 на сайті Верховної Ради України.

  Які зміни будуть внесені до закону:

  • Законопроєкт регулює визначення самоізоляція та обсерватор. Крім того, вводиться поняття обсервації, як "перебування особи, щодо якої є ризик поширення інфекційної хвороби, в обсерваторі з метою її обстеження та здійснення медичного нагляду за нею".
  • Законопроєкт пропонує, щоб підстави та порядок самоізоляції людей визначалися рішенням органу влади про запровадження карантину.
  • Заразом на час дії карантину державна і місцева влада створюють спеціалізовані шпиталі й обсерватори на тій території, де діє карантин.
  • Обов'язковій госпіталізації туди підлягають хворі на небезпечні інфекційні хвороби, а також ті люди, які мають ознаки таких хвороб.
  • Люди, які захочуть покинути територію дії карантину до його завершення, матимуть на це право. Утім для цього їм потрібна спеціальна довідка, яка видається за результатами медичного обстеження.
  • Законопроєкт також дозволяє на період карантину обробку персональних даних без згоди особи. Зокрема, це інформація щодо стану здоров'я, місця госпіталізації або самоізоляції, паспортних даних, роботи. У законопроєкті наголошують при цьому, що цю інформацію використовуватимуть виключно з метою здійснення протиепідемічних заходів. Протягом 30 днів після закінчення карантину ця інформація буде знеособлена або знищена.

  Народні депутати, які є авторами законопроєкту, пояснюють, що ці зміни потрібні, щоб гармонізувати законодавство із сучасними тактиками поширення епідемії коронавірусу. Автори законопроєкту також кажуть, що він розроблений з метою покращення якості та доступності медичної допомоги в умовах боротьби з коронавірусною хворобою.

  Як повідомляв 5.UA, станом на ранок 13 квітня в Україні 3102 лабораторно підтверджених випадки COVID-19, з них 93 летальні, 97 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 325 нових випадків.

  Нагадаємо, від 6 квітня карантин став ще жорсткішим. Зокрема, на вулиці обов'язковий "масковий режим". За порушення умов карантину в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Разом із тим 8 квітня Кабмін знову змінив правила карантину – дозволив працювати певним категоріям громадян і певним категоріям закладів.

  Попередній матеріал
  Верховна Рада схвалила законопроєкт про кадастри з геоданими: що він передбачає
  Наступний матеріал
  За вихідні на Дніпропетровщині зафіксували 5 нових випадків захворювання на коронавірус
  Loading...

  За вихідні на Дніпропетровщині зафіксували 5 нових випадків захворювання на коронавірус

  Поліція викрила більш як 150 агітаторів, які поширювали фейки про коронавірус

  У нардепа, який має підозру на коронавірус, двостороннє запалення легенів

  Криклій: "Обсервація включена у вартість квитка з-за кордону"

  Бюджет і боротьба з COVID-19: позачергове засідання Верховної Ради

  Євросоюз виділить 4 мільйони євро українським волонтерам, які борються з коронавірусом