Бюджет
Бюджет zn.ua

Рада схвалила "антикризові" зміни до Державного бюджету

Читайте по-русски
Законопроєкт підтримали 249 нардепів

На позачерговому засіданні Верховної Ради проголосували проєкт закону про внесення змін до Державного бюджету України на 2020 рік № 3279-д у повторному першому читанні за основу та в цілому. За основу проголосували 252 нардепи, а в цілому з техніко-юридичними правками – документ підтримали 249 депутатів.

Згідно з текстом проекту на сайті парламенту, після внесення змін доходи Держбюджету становитимуть 975,8 млрд грн (замість 1,096 трлн грн), витрати – 1,266 трлн грн (замість 1,184 трлн грн), граничний обсяг дефіциту – 298,4 млрд грн (замість 96,3 млрд грн – збільшився втричі), обсяг державного боргу – 2,387 трлн грн (замість 2,045 трлн грн).

Законопроєкт про зміни до головного кошторису країни, його ще називають "антикризовим", минулого разу – 30 березня – парламент не підтримав. Тож його скерували на повторне перше читання. Напередодні на сайті Ради з'явилася його оновлена версія.

Автори передбачили зменшення доходів на 11%. Натомість збільшення видатків на 7%. Найбільше грошей піде на наповнення Фонду боротьби з коронавірусом. Планують назбирати понад 64,5 млрд грн. Додатково вирішили профінансувати Пенсійний фонд та обслуговування державного боргу.

Кошти забрали в низки галузей. Зокрема, з Державного фонду регіонального розвитку та Фонду енергоефективності. Зменшиться фінансування спортивної та культурної сфер, субвенції на місцеві вибори та статистичні дослідження. Також на період карантину урізали зарплати державним службовцям.

За такого перерозподілу грошей дефіцит Державного бюджету зросте більш як утричі. Дірку у кошторисі уряд планує покрити за рахунок нових запозичень та надходжень від приватизації держмайна.

Попередній матеріал
Поліція викрила більш як 150 агітаторів, які поширювали фейки про коронавірус
Наступний матеріал
Верховна Рада схвалила законопроєкт про кадастри з геоданими: що він передбачає
Loading...