Кабінет Міністрів
Кабінет Міністрів 5 канал

"В.о. уряду": яким було останнє засідання Кабміну перед заявою про відставку

Читайте по-русски
За процедурою парламент має 10 днів на розгляд питання про відставку уряду. Міністри – чекають

Уряд чекає на рішення парламенту щодо свого звільнення. Володимир Гройсман спрямував відповідну заяву до Верховної Ради, про що повідомив під час засідання. Намір піти у відставку прем'єр озвучив одразу після інавгураційної промови новообраного Президента, коли Володимир Зеленський порадив міністрам писати заяви на звільнення.

Ще не звільнені, але вже готові до такого розвитку подій. Урядовці збираються на чергове засідання, яке може стати для них останнім. Прем'єр довго довкола не ходив і саме з відставки й розпочав своє звернення: "За посаду я не тримаюся".

Хоча ще минулого тижня швидка відставка не входила у плани урядовців. Вони сподівалися співпрацювати з новим Президентом до парламентських виборів. Але все змінила порада Володимира Зеленського міністрам – писати заяви на звільнення.

"Напевно, він засвідчив цим те, що він і його команда мають свій план, щоб у майбутньому реагувати на ті виклики, які нікуди не поділися. Ми маємо серйозний держборг, який створений не нами. Але нам вдалося його знизити з 80% до 60% ВВП. Ми маємо низку інших загроз, і в безпековому секторі, і в питаннях відновлення територіальної цілісності, енергетичної незалежності", – вважає Гройсман.

Скільки чекати результату, чи є кандидати на урядові посади, коли країна може побачити новий уряд, що з законом про держзакупівлі... – з цими питаннями журналісти обступили представника нового Президента в уряді.

"Ви мене ставите в складне становище, я не є спеціалістом з усіх питань... В публічних закупівлях, в підготовці законопроектів... Треба думати, як можна тут ситуацію далі розвивати", – відповідає Андрій Герус.

За процедурою парламент має 10 днів на розгляд питання про відставку уряду. Міністри – чекають.

"Якщо таке рішення парламент прийме позитивно, буде дуже правильно, аби і Президент, і депутати максимально швидко, не зважаючи, дострокові вибори чи не дострокові, в стислі терміни прийняли рішення про формування нового уряду", – вважає міністр екології Остап Семерак.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян додає: "Ми є виконавчою владою і відповідно – працюємо у виконавчій владі. Ми зробили те, що вважали за доцільне та необхідне. Я особисто підтримую рішення прем'єр-міністра. Бо якщо є бажання керувати країною, то будь-ласка, всі можливості для цього ми створюємо. Тепер вся країна очікує на результат цього керування".

Інакше – нинішній Кабінет Міністрів у повному складі буде виконуючим обов'язки. А це означатиме, що урядовці не зможуть голосувати постанови й рішення та збиратися на засідання.

Тепер міністри розраховують, що їм не доведеться впродовж усього літа працювати у статусі "в.о.". Сподіваються, що за місяць-другий у їхні крісла сядуть інші люди.

Ірина Герасимова, Олексій Тишенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Все чітко по програмі": Порошенко прокоментував подані проти нього позови
Наступний матеріал
Активісти вимагають звільнити голову "Укртрансбезпеки" в Одеській області
Loading...

Уряд виділив на аудит "Укроборонпрому" понад 30 млн грн

Засідання Кабінету міністрів – завершено

Брифінг прем'єр-міністра Володимира Гройсмана – завершено

Гройсман побажав Зеленському "успіхів у служінні на благо України"

Кабмін змінює систему фінансування науки – Гройсман розповів, які будуть інновації

Окружний суд Києва має намір заборонити виїзд за кордон 180 чиновникам, зокрема Порошенку, Парубію та Гройсману