Паспорт України
Паспорт України Facebook / Петро Порошенко

Вільний в'їзд у 133 держави світу: Порошенко нагадав про переваги українського паспорта над російським

  Читайте по-русски
  Як відомо, напередодні, 3 травня 2019 року, в окупованому Донецьку почали приймати заявки на отримання російського громадянства

  Про переваги українського паспорта над російським нагадав Президент Петро Порошенко. Відповідний допис розмістив на своїй сторінці у Facebook.

  Глава держави зазначив, що український паспорт дає більше можливостей, зокрема для подорожей. Про це свідчать дані світового рейтингу Passport Index 2019.

  "Всього український паспорт надає вільний в'їзд у 133 держави світу. Пишаюся, що ми зміцнили статус українського громадянства", – наголошує Петро Порошенко.

  Нагадаємо, напередодні в окупованому Донецьку почали приймати заявки на отримання російського громадянства. Міграційна служба терористичної "ДНР" прийняла щонайменше 100 відповідних запитів. 

  Як раніше повідомляв 5.UA, російський президент Володимир Путін підписав указ про спрощену процедуру отримання російських паспортів мешканцям ОРДЛО. Запит розглядатимуть менше 3 місяців. Одна з умов – відмова від українського громадянства. У Ростовській області РФ запровадили спрощену процедуру видачі паспортів на території окремих окупованих районів Донецької та Луганської областей України. На думку українського МЗС, це "продовження агресії і втручання в наші внутрішні справи". Очільник МЗС назвав це новим "паспортним" етапом окупації Донбасу та закликав українських громадян на окупованих Росією територіях не отримувати російські паспорти.

  Німеччина, Франція, Польща, Бельгія, Велика Британія, Італія, Нідерланди та Швеція заявили, що вважають указ Путіна про видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу підривом суверенітету України, порушенням Мінських домовленостей і приводом для глобального занепокоєння. Країни ЄС закликали Росію утриматися від подібних дій, що ставлять під загрозу імплементацію Мінських домовленостей і перешкоджають повному відновленню контролю українського уряду над окупованими територіями.

  Попередній матеріал
  Діамантова ліга в Катарі: українська легкоатлетка Ярослава Магучих виграла золото першого етапу
  Наступний матеріал
  Порошенко звільнив Артеменка з посади члена Нацради з питань телебачення і радіомовлення
  Loading...