Жіночка в хіджабі
Жіночка в хіджабі salt.zone

В Україні можуть дозволити фотографуватися на паспорт у хіджабі

  За одягненого хіджабу обличчя залишається повністю відкритим і надає можливість ідентифікації особи, запевняють мусульмани

  В Україні можуть переглянути стандарти фотографування на документи. Відповідне прохання раніше подали Міністерство внутрішніх справ спільно з Державною міграційною службою. На держпідприємстві "Український науково–дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості" це підтверджують, передає прес-служба МВС.

  У відомстві кажуть: це необхідна міра. 

  "Ми маємо зробити все, аби надати можливість особам, які належать до різних релігійних течій та конфесій, фотографуватися на документи без вразливості їхніх релігійних переконань. Розв'язання цього питання, у масштабах України, лежить винятково у площині зміни стандартів", – зазначила заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

  Водночас, згідно з українським законодавством, фотографування для паспортів здійснюється винятково без головних уборів.

  "Фотокартки, що подаються для оформлення паспорта, мають бути виконані з одного негатива, із зображенням обличчя винятково анфас, без головного убору", – йдеться у "Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України".

  До МВС через це положення постійно надходили звернення від представників різних віросповідань. Люди просили переглянути стандарти. У вересні відповідне звернення українські мусульманки спрямували до Державної міграційної служби. Вони зазначили, що згадане положення є порушенням їхніх конституційних прав, зокрема на свободу совісті. У зверненні мусульманки наголосили, що хіджаб не є головним убором, а обов'язковим одягом жінки та релігійним обрядом ісламу.

  "За одягненого хіджабу повністю відкрите обличчя дозволяє як здійснити фотографування в "анфас", як це зазначено в законодавстві, так і жодним чином не закриває рис обличчя та надає можливість ідентифікації особи", – йшлося у зверненні.

  Нагадаємо, у вересні цьогоріч Верховний Суд дозволив видавати паспорти старого зразка на вимогу вірян.

  Раніше, 21 березня 2018 року, Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою забороняється оформляти паспорт громадянина України з використанням бланка в формі книжки. В Кабміні зазначили, що Міграційна служба забезпечена ресурсами, необхідними для оформлення ID-карт.

  Попередній матеріал
  Мін'юст визнав незаконною передачу Свято-Успенської Почаївської лаври УПЦ МП
  Наступний матеріал
  Зенітки, ПТРД, міномети: у штабі розповіли, з чого нині гатять терористи в ООС
  Loading...