Артур Герасимов
Артур Герасимов ukr.media

"Відкриті виборчі списки – це і є реформа, все інше – її імітація", – фракція БПП

Читайте по-русски
У Блоці Петра Порошенка офіційно заявили, що готові до дострокових виборів у парламент, але не голосуватимуть за закриті партійні списки

У БПП нагадують, що указ про розпуск грубо порушує Конституцію України. Про це під час позачергового засідання Ради заявив голова фракції Артур Герасимов.

"Відносно пожежних змін до виборчого законодавства – запропоновані зміни, які, між іншим, ніхто не бачив (законопроект хотіли отримати завчасно, бо ніхто навіть не розуміє, що в ньому), не лише не вдосконалить виборче законодавство і закріпить демократичні стандарти, але навпаки – те, що ми знаємо, навіть погіршить їх", – заявив Герасимов.

За словами голови фракції, ключовою проблемою залишається закритість партійних списків.

"Якою б не була система: змішаною, мажоритарною чи пропорційною – списки мають бути відкритими. Це і є реформа. Все інше – її імітація", – заявив Герасимов.

Він також додав, що пропоноване зниження прохідного бар'єру створює ситуацію політичної безвідповідальності і може призвести до політичної дезінтеграції України.

"Проведення до парламенту регіональних політичних проектів та кишенькових партій, які фінансуються олігархами. Процес змін має відбуватися у чіткій відповідності до регламенту та відповідно до міжнародних стандартів ОБСЄ, про що й заявила ЦВК. Усталена міжнародна практика в демократичних країнах не передбачає змін до виборчого законодавства пізніше, ніж за рік до проведення виборів", – нагадав Герасимов.

Пропорційну систему за закритими списками він назвав "великою корупцією".

"Ось що говорить нам громадське суспільство, тому наша фракція не буде підтримувати цей законопроект. Фракція "БПП" переконана, що ВР має найближчим часом зосередитися на ретельному розгляді у другому читанні Виборчого кодексу, знайти оптимальну модель відкритих списків і підтримати цей законопроект", – додав глава фракції.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський достроково розпустив Верховну Раду VIII скликання та призначив позачергові вибори до парламенту на 21 липня 2019 року.

Серед термінових вимог до ВР команда Зеленського назвала зниження прохідного порогу для партій від 5% до 3% та зміни до Виборчого кодексу.

Згодом голова Адміністрації Президента Андрій Богдан заявив, що прийняття виборчого кодексу з відкритими списками поки що неможливе.

У свою чергу, рух "ЧЕСНО" заявив, що перехід на закриті списки й надання партіям імперативного мандату виглядають, як відверта картельна змова політичних еліт для збереження себе при владі.

Трансляцію з позачергового засідання Верховної Ради дивіться тут:

Попередній матеріал
Гройсман сьогодні передасть заяву про відставку на розгляд у Верховну Раду
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": гітарист та продюсер групи "Карна" Влад Ярун в ефірі "5 каналу"
Loading...

Гройсман сьогодні передасть заяву про відставку на розгляд у Верховну Раду

Рада зібралася на позачергове засідання для розгляду змін до Виборчого кодексу – трансляція

У БПП вирішили не голосувати за виборчий закон через закриті списки – Гончаренко

Сумно, що Зеленський починає діяльність із порушення Конституції – спікер ВР

"Жовті жилети" – це наслідок підбору людей з народу, і ми на такому самому шляху: Мартиненко порівняв Зеленського з Макроном

"Звідки 4% і до чого тут Конституція?": Бекешкіна дорікнула Зеленському за фейкову соціологію