Німеччина готова і надалі підтримувати Україну в боротьбі проти Росії, але не готова припинити будівництво російської труби "Північний потік-2" на своїй території. Такі підсумки візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель до Києва. Один, але насичений зустрічами день в Україні. Лідер Німеччини зустрічалася з президентом, керівниками уряду й парламенту. А завершила свій візит зустріччю зі студентами Національного університету імені Тараса Шевченка. Репортаж Ірини Герасимової.
З військовими почестями і букетом білих троянд. У Києві приймають Ангелу Меркель. Перші і найдовші переговори Президента України і канцлера Німеччини в Маріїнському палаці.
Вдруге за останні чотири роки Ангела Меркель з візитом у Києві. Головні теми на порядку денному зустрічей канцлера Німеччини й уряду України – війна на сході, енергетична безпека в Європі та економічні відносини України та Німеччини.
Найдовше говорили про ситуацію в окупованих східних областях. Ангела Меркель обіцяє боротися санкціями проти агресора – за мир на українському сході. А також, разом з Києвом, наполягатиме на миротворчій місії ООН на всій окупованій території.
"Ми спільно працюємо над впровадженням місії ООН, щоби досягти миру. І ця місія має бути не лише на лінії розмежування, а на всій території Донецької та Луганської областей. У нас нічого іншого немає, крім Мінського процесу. Дуже важливо, що Україна виконує зобов'язання, навіть якщо це важко, і Німеччина буде на боці України в цьому питанні", – заявила Меркель.
"Інша сторона постійно провокує загострення, тому сьогодні ми рішуче засудили триваючі обстріли з забороненої зброї, що ведеться з боку неконтрольованої Україною території. Неприпустимо й те, що через дії агресора продовжують гинути люди", – наголосив, у свою чергу, Порошенко.
В одній частині країни війна, на решті території – реформи, які, зокрема, фінансує і Німеччина. Її лідер спочатку Президенту, а потім і прем'єру підтверджує намір Берліна виділяти кошти на розвиток української інфраструктури і реформи на місцях.
І лише на третій зустрічі – в парламенті – Ангелі Меркель публічно нагадують про незручне для Берліна питання – будівництво на території Німеччини російського "Північного потоку-2" в обхід України. Під час візиту Петра Порошенка до ФРН канцлер погодилася – "Північний потік-2" – питання не лише економіки, а й політики і безпеки. Попри заяви, Німеччина продовжує активно втілювати цей проект у життя.
"У питаннях енергетичної безпеки і України і всього енергетичного простору, будівництво "Північного потоку-2", може внести розбалансування і ризик небезпеки, наголошую: не тільки України, а всього європейського простору", – зауважив голова ВР Андрій Парубій.
"Я менш критично розглядаю цей проект, і виступаю за те, щоб були гарантії для України. Щоб Україна зберегла свою транзитну роль", – відповіла канцлер Німеччини.
Навздогін газовій темі закликала українських політиків не спекулювати на темі дешевого блакитного палива. І зважати на економічні реалії.
Ірина Герасимова, Леся Головата, Олексій Тищенко, Сергій Клименко, "5 канал"
Що залишилось за кадром зустрічі Порошенка і канцлера Німеччини Меркель – ФОТО



















