Скріншот відео

"У нас нічого іншого немає, крім Мінського процесу": головні заяви зустрічі Порошенка та Меркель

Не оминули увагою і кремлівський санкційний список, який, як зауважив Порошенко, "не став неочікуваністю"

Ситуація на сході України стала головною темою переговорів Президента України Петра Порошенка та канцлера Німеччини Ангели Меркель. Про це вони повідомили на прес-конференції. Виступ чула кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова.

Глави держав зазначили, що Мінських угод не дотримуються насамперед маріонетки Кремля. Порошенко наголосив, що Україна є послідовною і виконує всі домовленості. Канцлер Німеччини додала, що їй зі своєї позиції добре видно, хто порушує угоди.

За словами Порошенка, під час зустрічі вони рішуче засудили триваючі обстріли із забороненої зброї, що ведуться зі сторони неконтрольованих українським урядом територій.

"Неприпустимо й те, що через дії агресора продовжують гинути люди, в тому числі цивільні, в тому числі жінки і діти", – заявив Порошенко, додавши, що також була висловлена чітка позиція з приводу визволення українських політв'язнів, незаконно утримуваних Кремлем.

"На жаль, у нас немає стабільного перемир'я, гинуть солдати на лінії зіткнення. Потрібно посилити наші спільні зусилля. Ми разом працюємо над впровадженням місії ООН (миротворців на Донбасі – 5.UA). Йдеться і про критичні плани, щоб провести місцеві вибори, бо ці не відповідають Мінським домовленостям. У нас нічого іншого немає, крім Мінського процесу. Дуже важливо, що Україна виконує зобов'язання, навіть коли це важко. І Німеччина буде на боці України в цьому питанні", – наголосила Меркель.

Канцлер Німеччини також підтвердила плани продовжувати посилення антиросійських санкцій, допоки Кремль не виконає своїх зобов'язань за мінськими угодами.

Обговорювали також санкційний список проти українських політиків, суддів та бізнесменів, який сьогодні оприлюднила РФ.

"Російське рішення про санкції не було неочікуваним. За невеликим винятком, це список дуже достойних людей, включно з моїм сином, з половиною моєї адміністрації, з великою кількістю народних депутатів, більшості членів коаліції, членів українського уряду. Хочу зазначити, що в Україні перебування в цьому переліку сприймається як державна нагорода. І дуже ображені ті, хто в цей список не потрапив", – прокоментував Президент.

Також сторони обговорили впровадження реформ в Україні. Меркель зауважила, що бачить, наскільки ці реформи складно впроваджуються, однак водночас вона бачить бажання закінчити впровадження змін.

На зустрічі йшлося також і про фінансування змін в Україні Німеччиною. Зокрема, обговорили розвиток українських доріг за рахунок технічної допомоги з боку Берліна. Меркель, своєю чергою, підтвердила прагнення Німеччини продовжувати підтримку розвитку інфраструктури України.

Оскільки час візиту канцлера був обмежений, журналістам не вдалося запитати Меркель про "Північний потік-2", що будує РФ, а Німеччина, своєю чергою, дала на це дозвіл. Не встигли також запитати про майбутню зустріч у Парижі Меркель, Путіна, Порошенка й Макрона, який і запросив усіх політиків. Захід має відбутися 11 листопада.

Зазначимо, Меркель уже вдруге за чотири роки відвідує Київ. Востаннє це було у 2014 році. Нагадаємо, що канцлер Німеччини є одним із головних лобістів України в ЄС, також вона була однією із ініціаторів створення Нормандського формату, в який входять Україна, Росія, Франція та Німеччина.

Що залишилось за кадром зустрічі Порошенка і канцлера Німеччини Меркель – ФОТО

/
/
/
/
Петро Порошенко та Ангела Меркель
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Ангела Меркель
/
/
/

Попередній матеріал
Меркель про "Північний потік-2": Ми хочемо, щоб Україна залишилася важливою транзитною країною
Наступний матеріал
Щербак у програмі #Кендзьор: Європа починає розуміти, що її порятунок від Росії – це Україна – відео
Loading...

Децентралізація та урядування: Німеччина направить в Україну спецпредставника з питань реформ – Порошенко

Заяви канцлера ФРН Меркель і Президента України Порошенка за результатами зустрічі – відео

Візит Меркель в Україну: в Києві перекриють низку центральних вулиць

Меркель про "Північний потік-2": Ми хочемо, щоб Україна залишилася важливою транзитною країною

Меркель вказала популістам в Україні, якою має бути ціна на газ

Зустріч канцлера Німеччини з українськими парламентарями – відео