Степанов і медреформа
Степанов і медреформа Facebook / Уляна Супрун

"Важливі інсайди": Супрун пояснила, як Степанов штучно розхитує конфлікти навколо медреформи

  Читайте по-русски
  На думку Супрун, дії чинного очільника МОЗ схожі на спроби "зіштовхнути лобами українців"

  Колишня очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун на Facebook розповіла, як чинний профільний міністр Максим Степанов штучно розхитує конфлікти навколо медреформи.

  Супрун вказала, що багато інсайдів про ситуацію в МОЗ у своєму інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня" розповіла генеральна директорка директорату медичних послуг МОЗ Оксана Сухорукова. Та озвучила думку, що бездіяльність ексурядовців Зоряни Скалецької, Іллі Ємця, а тепер і Максима Степанова щодо продовження трансформації системи охорони здоров'я створила ситуацію, коли неможливо уникнути конфлікту. Бо:

  • усі міністри знали, що 1 квітня має стартувати другий етап трансформації;
  • усі усвідомлювали, що відповідальні люди в регіонах готуються до цього етапу 2 роки.

  "Однак, недолугі дії керівництва МОЗУ призвели до того, що вся комунікація з місцевою владою, медиками і населенням провалилися. Замість ґрунтовної роз'яснювальної роботи, керівництво міністерства виступало на ток-шоу з неконструктивною критикою змін та незрозумілими меседжами. Невдовзі деякі заклади взагалі припинили підготовку, хоча закон ніхто не скасовував. А потім, одразу після старту другого етапу трансформації, Степанов вийшов на брифінг і у власному провалі звинуватив "помилки медреформи", обіцяючи їх виправити", – пише Супрун.

  На її думку, дії Степанова схожі на спроби "зіштовхнути лобами українців".

  "Скасувати трансформацію, продовження якої є вимогою МВФ, він не може. Але може дискредитувати зміни. Для цього достатньо творити безлад і звинувачувати в усьому медреформу. Зокрема НСЗУ", – каже колишня в.о. міністра.

  В інтерв'ю Оксана Сухорукова навела приклад, як це відбувається. За її словами, у бюджеті на 2020 рік було закладено спеціальну субвенцію на підтримку найслабкіших закладів охорони здоров'я – приблизно 3,2 млрд грн.

  "Ці гроші були розподілені за постановою КМУ № 250 – на будинки дитини, МСЕК, службу спецпостачання, службу крові і судмедекспертизи, фінансування центрів громадського здоров'я, примусове лікування, інсуліни та підтримку 600 закладів, які "провисли" при контрактуванні з НСЗУ", – розповіла очільниця директорату медпослуг.

  Вона наголосила, що серед цих закладів – були і 54 психлікарні. А також наркологічні диспансери, туберкульозні заклади, інфекційні лікарні тощо. Проте 15 квітня до постанови внесли пункт, що кошти можна витрачати також і на 300% коронавірусні доплати за березень-місяць.

  "Коли ця постанова готувалася, міністр особисто запевняв мене, що звернеться до Мінфіну, той доллє гроші в постанову, і заклади, на які було заплановано ці кошти, не постраждають. Але цього не відбулося, і кошти на доплату премій по COVID-19 забрали у психіатрії, туберкульозу, закладів примусового лікування, судмедекспертизи. Таким чином, ситуацію навколо психіатричних і туберкульозних лікарень було розхитано штучно", – заявила Сухорукова.

  Це інтерв'ю називається "Медреформа. Розтяжка президента" – як пояснила Супрун, таким чином Степанов поставив главу держави у безвихідну ситуацію перед виборами, коли будь-яке рішення буде конфліктним.

  "Мільйони людей хочуть продовження реальних змін, вони так просто не здадуть позиції. Трансформація системи охорони відбудеться, зі Степановим чи без нього. Проблема в тому, що вони можуть відбуватися значно швидше і ефективніше, якщо влада перестане ховати голову в пісок", – резюмувала вона.

  Дивіться також: Степанов каже, що йому "заважають" працювати ЗМІ та попередники – міністру відповіли з екскоманди МОЗ

  Попередній матеріал
  Зеленський звільнив голову Кіровоградської ОДА, якого раніше спіймали на хабарі
  Наступний матеріал
  НАБУ повідомило голові Кіровоградської ОДА про підозру у вимаганні 1,8 млн грн
  Loading...

  "ЄС" обурена рішенням Конституційного Суду поновити розгляд справи про скасування медичної реформи

  "Ціна вбивства – ₴100 мільярдів": Хто замовив медреформу? – "Спостерігач"

  "Якщо пацієнти вже так звикли…": Супрун розповіла, що можна вдіяти з "культурою" давати хабарі лікарям

  Уряд підвищить тарифи на медичні послуги

  КМУ підвищить тарифи на меддопомогу і дотуватиме лікарні, що не готові до реформи – де взяти гроші

  НСЗУ звернулася в поліцію через вимагання грошей у пацієнтів у медзакладах: серед тих, хто поскаржився – вагітні жінки