Інсулін
Інсулін do4a.com

В Україні впроваджують електронний реєстр інсулінозалежних пацієнтів – МОЗ

У МОЗ переконують, що до запровадження реєстру формування потреби в інсуліні було неточним або корупційно зумовленим

В Україні впроваджують електронний реєстр пацієнтів, що потребують інсулінотерапії. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

"Завдяки запровадженню реєстру інсулінозалежних вдалося виявити низку порушень, зокрема до запровадження реєстру формування потреби в інсуліні було неточним або корупційно зумовленим – реальна кількість пацієнтів, що потребують інсулінотерапії, є на десятки тисяч меншою", – пояснили в МОЗ.

Зазначено, що закупівля препаратів інсуліну здійснювалася за тендерною процедурою, однак тендерна процедура не забезпечує прозорості вибору препаратів інсуліну та їх кількості.

За офіційною статистикою, яка щорічно надсилається до міністерства, в Україні є 220 тис. інсулінозалежних пацієнтів, тоді як в електронному реєстрі наразі 174 тис.

У МОЗ вважають, що ці дані вказують на наявність близько 46 тис. неіснуючих осіб, які включалися до обґрунтування кількості грошей на закупівлю препаратів інсуліну за кошти держбюджету.

Впродовж останніх 8 місяців більшість областей перейшли на користування єдиним реєстром, проте затримка впровадження роботи реєстру створює умови для існування корупційних ризиків та невиправданої витрати бюджетних коштів, переконані у міністерстві.

Станом на січень 2016 року, за даними МОЗ, в Україні зареєстровано 1223604 хворих на цукровий діабет (без урахування даних Автономної Республіки Крим та території Донецької та Луганської областей, що не підконтрольні Україні), частина цих пацієнтів є інсулінозалежними.

Проект "Кровомобіль": Як учні львівської гімназії допомагають рятувати життя бійців – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Уряд направить 1 млрд грн на підтримку фермерів – Гройсман
Наступний матеріал
Компанія Uber перестане відстежувати своїх клієнтів після поїздки
Loading...

До кінця літа МОЗ забезпечить регіони новим бланками "лікарняних"

В Маріуполі судмедексперти видавали довідки про смерть тільки за немалий хабар

Лептоспіроз у Києві: підтвердили першу смерть від захворювання

Заступниця Супрун пішла у відставку

Украй важкий стан: У Запоріжжі рятують жінку, яку кліщ заразив страшною недугою

Програма "Доступні ліки" популярна та потрібна пацієнтам – експерт