Малеча
Малеча http://www.bebac.com

У МОЗ прокоментували "платні пологи з 2019 року"

  У відомстві наголошують: держава оплачуватиме і надалі 100% таких послуг

  Міністерство охорони здоров’я України не підтверджує інформацію, поширену низкою ЗМІ, про платну процедуру приймання пологів в Україні, починаючи від 2019 року. Про це інформує прес-служба МОЗ.

  "Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними в 2019 році і надалі. Держава покриє на 100% вартість цих послуг. Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль", – підкреслили у відомстві.

  Також там зазначили, що медична реформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг, зокрема спеціалізовані та високоспеціалізовані медзаклади від 2019 року почнуть отримувати від держави оплату за конкретно надані послуги конкретному пацієнтові.

  "Разом із тим, уже в 2018 році окремі послуги будуть оплачуватися з державного бюджету в рамках пілотних проектів, і одним із перших таких "пілотів" має стати оплата вартості пологів безпосередньо пологовим будинкам від Національної служби здоров’я за єдиним для всієї країни тарифом, мовиться в повідомленні МОЗ", – пояснюють фахівці міністерства.

  Як нагадують експерти, остання редакція законопроекту №6327 ("Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів") зазначає: "У межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами".

  Всім, хто цікавиться медичною реформою в Україні, в МОЗ порадили переглянути останню редакцію законопроекту про відповідну реформу.

  Попередній матеріал
  "Ми вбиваємо терористів": Трамп заявив про "битву за перемогу" в Афганістані
  Наступний матеріал
  ВМС США призупиняє операції по всьому світу: стала відома причина
  Loading...