5 канал

Украй важкий стан: У Запоріжжі рятують жінку, яку кліщ заразив страшною недугою

У Запоріжжі рятують життя 37-річної жінки, яку вкусив кліщ і заразив її лайм-борреліозом. Це тяжка недуга, яка може паралізувати і навіть убити людину

37-річна Людмила Скобелева вже кілька діб перебуває під апаратом штучного дихання без тями й у вкрай тяжкому стані. Недугу пацієнтки медики довго не могли визначити, бо та звернулася аж за два місяці після початку підвищення температури.

"Вона працювала лікарем-стоматологом на двох роботах, тому не хотіла переносити пацієнтів та порушувати графік. Можливо, у цьому вона і винна, тому що температура у +37+38 градусів говорила про те, що в організмі є якась інфекція", – каже мати хворої Валентина Замкова.

Лише аналіз крові виявив страшний діагноз – лайм-борреліоз. Переносником цього захворювання є кліщі. Хвороба може ніяк не проявлятися протягом місяця. Потому у людини набрякає місце укусу, зростає температура, з'являється біль у голові та суглобах.

"У пацієнтки перебіг захворювання досить важкий – у неї є ураження центральної нервової системи з усіма супутніми ускладненнями", – коментує заступник керівника Запорізької обласної лікарні Олексій Кулінич.

Щодня батьки витрачають від 3 до 5 тисяч гривень на порятунок дочки. Батько Людмили каже, що динаміка позитивна і треба сподіватися на краще.

Щоб запобігти трагедії, яка сталася з Людмилою, епідеміологи радять після укусу кліща терміново звертатися по допомогу до медиків.

"Лайм-бореліоз, як правило, в кожній області реєструється і досить часто зустрічається. Зовсім безпечних кліщів не буває. Кожен вид має якийсь ступінь небезпеки і ризик викликати певне захворювання у людини і тварин також", – зазначає ентомолог Запорізького обласного лабораторного центру Інна Комариця.

За даними епідеміологів, пік укусів кліщів припадає на теплі та вологі місяці. Тому, щоразу, відпочиваючи на природі, слід оглядати себе що 15 хвилин. Тоді можна встигнути помітити паразита до того, як він увіп'ється в шкіру.

Михайло Воронов, Олексій Кудряш, Запоріжжя, "5 канал"

Попередній матеріал
"Техніка війни": армійці розповіли, для чого ворог гатить по блокпосту у Новотошківському
Наступний матеріал
Під Мар'їнкою сталося бойове зіткнення: двоє бійців загинули, п'ятеро – постраждали
Loading...