Нарада Кабміну
Нарада Кабміну "5 канал" / Петро Троць

В Україні створять першу топографічну базу даних: уже задіяли 2 області (оновлено)

Читайте по-русски
Ці дані стануть основою для створення Національної інфраструктури просторових даних

Першу в Україні цифрову топографічну базу даних планують створити до кінця наступного року. Про таке заявив прем'єр Олексій Гончарук на нараді з реформування діяльності Держгеокадастру, повідомляє кореспондент "5 каналу" Петро Троць з місця події.

Роботу над створенням ортофотопланів та 3D-моделей місцевості уже розпочали у Львівській та Волинській областях. Там опрацюють загалом 42 тисячі квадратних метрів території, зазначив прем'єр. Згодом зроблять топографічні бази даних і всіх інших областей.

Гончарук сказав: "Україна довго не інвестувала у свою інформаційну систему. І ми зараз як держава почали створювати якісну інформаційну систему. Поки вся ця інформація у папірцях і шухлядах, то нею легко маніпулювати. А якщо людина володіє земельною ділянкою, або хоче отримати право на використання певної водойми, або право на використання корисних копалин, зараз за всією цією інформацією вона змушена звертатись у безліч інстанцій". 

Ці дані стануть основою для створення Національної інфраструктури просторових даних та складовою великого проєкту "Держава в смартфоні", кажуть у Держгеокадастрі.

Торкнулися на нараді і питання землі для ветеранів АТО. За словами кореспондента, прямо на цій нараді кілька представників обласних держгеогадастрів підписали меморандум про співпрацю з представниками рад ветеранів.

Ганчарук про це сказав: "Ми не можемо роздати все всім і придумати якісь ресурси, але ми точно можемо відкрити дані і захистити людей від маніпуляції та шахрайства". 

Також найближчим часом має з'явитися новий голова Держгеокадастру, усі охочі можуть подавати свої заявки на цю посаду. 

Як повідомляв 5.UA, президент Володимир Зеленський хоче винести на референдум питання про право продавати та купувати землю.

Такі правки будуть внесені у законопроєкт про ринок землі між першим та другим читанням.

Імовірно, уже завтра народні обранці мають розглянути законопроєкт щодо ринку землі. Закон, зокрема, знімає мораторій на продаж сільськогосподарських угідь.

Попередній матеріал
В столичному ТРЦ "Глобус" впала стеля – відео
Наступний матеріал
ЦВК пропонує Раді "вдосконалення Виборчого кодексу"
Loading...

Акція протесту під ВР: чого під парламентом вимагають аграрії та селяни

Чи продавати землю іноземцям: нардепи взялися розглядати законопроєкти про ринок землі – сюжет

Раді пропонують заборонити іноземцям купувати землю до 2023 року – подробиці

У Запоріжжі почалася мирна і безстрокова акція протесту ветеранів АТО та ООС – що вимагають

Проєкт закону про ринок землі вже зареєстрували в Раді – акценти документа

Хто матиме право на купівлю землі – заява Зеленського