Аграрії протестують під Верховною Радою
Аграрії протестують під Верховною Радою 5 канал

Акція протесту під ВР: чого під парламентом вимагають аграрії та селяни

Читайте по-русски
Люди з'їхались зі всіх областей України

Аграрії та селяни вийшли на акцію протесту проти включення до порядку денного парламенту законопроєкту № 2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення", яким із жовтня 2020 року вводиться ринок землі в Україні. На площі Конституції люди з різних областей України з банерами, на яких написано: "Ні продажу землі олігархам!". Про таке повідомляє кореспондент "5 каналу" Євгенія Китаїва. 

Вимагають перегляду законопроєкту щодо ринку сільськогосподарських земель і наголошують, що приймати його не можна, адже він сприяє розвитку агрохолдингів та монополій аграрного сектору. Натомість самим селянам документ не вигідний.  

Люди, які зібрались на акцію, наголошують: приймати цей законопроєкт категорично не можна: він невигідний Україні та українцям, оскільки сприяє розвитку агрохолдингів та олігархізації аграрного сектора. Зокрема, ним не встановлено розумних лімітів на володіння землею "в одні руки". А це, своєю чергою, загрожує концентрацією великих земельних масивів – до 200 тис. га – у володінні однією особою. Більше того: і ці обмеження можна обійти через "лазівки" у законопроєкті, завдяки яким можна контролювати необмежену кількістю сільськогосподарської землі.

Співорганізатор Денис Марчук каже: "Від Закарпаття до Донецької і Луганської області, тому що ринок турбує всіх, а це люди, які створюють робочі місця, 65% – це середній і малий бізнес, який створює економіку на українських територіях, так вони сьогодні тут. Вони не розуміють, що їм хоче запропонувати влада, а влада пропонує 15% області, подекуди це більше 300 тисяч гектарів землі. Розкажіть, де тут маленький і середній бізнес".

"Впорядкованого ринку земель. Ми не виступаємо проти ринку земель, а за те, щоб земля українська залишився саме українцям, українському аграрію, малому та середньому бізнесу: ні олігархам, ні іностранцям", – говорить учасниця акції Надія. 

Не дивлячись на таку загрозу, даний законопроєкт було підтримано депутатами 18 жовтня під час засідання комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики, так що громадськість та аграрії не змогли на нього потрапити і висловити свою позицію. І вже цього тижня його можуть винести на розгляд Верховної Ради. 

Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше, 2 вересня 2019 року, президент доручив скасувати мораторій на продаж землі до 1 грудня. 

Попередній матеріал
У Києві затримали головного спеціаліста НБУ – зловили на хабарі в $40 тисяч
Наступний матеріал
Рябошапка призначив нових керівників департаменту зі справ Майдану – що про них відомо
Loading...