У Києві затримали на хабарі спеціаліста НБУ
У Києві затримали на хабарі спеціаліста НБУ kyiv.npu.gov.ua

У Києві затримали головного спеціаліста НБУ – зловили на хабарі в $40 тисяч

Читайте по-русски
Хабар головний спеціаліст НБУ зажадав від директора приватного підприємства

Правоохоронці затримали головного спеціаліста Нацбанку, який за $50 тисяч обіцяв підприємцю сприяння в одержанні ліцензії на обмін валюти. Про таке повідомляє пресслужба столичної прокуратури

"Під час передачі частини зумовлених коштів сумою $40 тисяч службовця банку затримали біля будівлі НБУ на Печерську", – повідомляють у прокуратурі.

Наразі затриманому готується повідомлення про підозру за попередньою кваліфікацією ч. 1 ст. 15 ч. 4 ст. 190 (замах на шахрайське заволодіння чужим майном, вчинене в особливо великих розмірах) КК України. На місці події тривають слідчі дії.

Досудове розслідування встановило, що хабар головний спеціаліст НБУ зажадав від директора приватного підприємства, що здійснює діяльність з обміну валюти, за сприяння в отриманні безстрокової генеральної ліцензії НБУ на здійснення таких послуг.

Речниця прокуратури Києва Максимець розповіла подробиці: "У липні 2019 року була перевірка, за результатами якої вказане підприємство отримало відповідь Національного банку про відмову у видачі генеральної ліцензії безстроково. Їхня ліцензія водночас залишалася чинною до 21.12.2019. У зв'язку з цими обставинами підприємець і звернувся до цієї особи. Співробітник НБУ пообіцяв сприяти в одержанні безстрокової ліцензії. За домовленістю з підприємцем, той спочатку передає перший транш сумою $40 тисяч, а після вирішення питання – решту суми. Оскільки фактично це питання не входить у коло його обов'язків, а інших службовців він не залучав, дії співробітника НБУ попередньо кваліфіковано як шахрайство".

У Києві затримали на хабарі спеціаліста НБУ
У Києві затримали на хабарі спеціаліста НБУkyiv.npu.gov.ua

Прокоментували ситуацію і в НБУ. Пресслужба банку в Facebook написала: "Затриманий не є працівником структурного підрозділу, який видає ліцензії на валютні операції, і не обіймає керівну посаду, а працює у департаменті господарського забезпечення".

У НБУ запевнили, що рішення про видачу ліцензій ухвалюються колегіальним органом на підставі висновків низки департаментів, що унеможливлює вплив однієї особи на процес ухвалення таких рішень.

Згідно з повідомленням пресслужби, планується внутрішня перевірка і банк "готовий всіляко сприяти проведенню слідчих дій для об'єктивного розслідування".

Як повідомляв 5.UA, 23 жовтня 2019 року САП розпочала кримінальне провадження через імовірнене отримання хабаря "слугами народу".  

Попередній матеріал
У МЗС Німеччини прокоментували розведення військ у Золотому – подробиці
Наступний матеріал
Акція протесту під ВР: чого під парламентом вимагають аграрії та селяни