Земельна ділянка
Земельна ділянка zhitlo24.com.ua

Чи продавати землю іноземцям: нардепи взялися розглядати законопроєкти про ринок землі – сюжет

Читайте по-русски
Упродовж двох тижнів депутати мають розглянути всі законопроєкти і рекомендувати Верховній Раді голосувати за один документ. Засідання аграрного комітету продовжиться вже цієї п'ятниці

Чи продавати землю іноземцям? Відповідь на це запитання народні депутати мають дати впродовж 2 тижнів. Профільний комітет Верховної Ради розглядає аж 11 законопроєктів. Із них мають створити один документ. Саме його й винесуть на голосування у парламент. Запустити ринок землі уряд обіцяє через рік. Більше знає кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу. 

Із криками та сварками. Профільний комітет Верховної Ради взявся розглядати законопроєкти про ринок землі. Його влада обіцяє запустити з 1 жовтня наступного року. На тридцяти одного члена парламентського комітету – удвічі більше відвідувачів. Серед них – політики, фермери та активісти. Одні закликають не продавати українські чорноземи іноземцям, а інші й узагалі – не запускати ринок землі.

До аграрного комітету подали 11 законопроєктів. Один урядовий, решта – альтернативні.

Микола Сольський, голова комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики, говорить: "Іноземці одразу доступу до ринку не матимуть. Це питання малодискусійне. У альтернативному законопроєкті стоїть відтермінування до 2024 року. Але зроблений виняток тільки для тих, що вже орендують цю землю в Україні не менш як 3 роки, і тільки в рамках орендованих земель".

Щоби запобігти монополії, депутати пропонують обмежити кількість землі, яку може купити один бізнесмен. В області це не більше 8% від загальної площі.

Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, каже: "Незалежно від того, скільки ви будете мати, а скільки я, прийде нова особа і купить нас з вами. Тому треба все робити поетапно. На першому етапі вирішити технічні питання, на другому дозволити продаж землі лише фізичним особам, тобто українці продають українцям".

Серед пропозицій українських аграріїв – провести в Україні референдум. На ньому запитати, чи потрібен Україні ринок землі. Утім законодавство таке голосування не передбачає.

Доктор економічних наук, завідувач кафедри земельного кадастру НУБІП Віктор Заяць наголошує: "Якщо ми будемо вирішувати питання продажу земельних ділянок конкретних власників на референдумах, то тоді треба ще винести, чи продавати квартири чи не продавати. І хай вирішує весь народ. Це неприпустимі маніпуляції. Вони тільки відлякуватимуть інвестора, як внутрішнього, так і зовнішнього".

Ціну на землю формуватиме ринок, кажуть у Міністерстві розвитку економіки. Мінімальну вартість гектара в законах не прописуватимуть.

"Ціна встановлюється на базі перемовин. Оформлюється через нотаріуса. Ми очікуємо, що середня стартова ціна буде в розмірі 40 тисяч гривень за гектар. І досить швидко зросте до 60-ти тисяч. І у цьому діапазоні буде коливатися у перші 2-3 роки. Уряд запровадить систему моніторингу. Кожен власник побачить, яка ціна в селі, районі, області", – каже заступник міністра розвитку економіки Тарас Висоцький.

Упродовж двох тижнів депутати мають розглянути всі законопроєкти і рекомендувати Верховній Раді голосувати за один документ. Засідання аграрного комітету продовжиться вже у п'ятницю.

Сергій Барбу, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Криклій розповів, коли має завершитися будівництво КПВВ "Чонгар" і "Каланчак"
Наступний матеріал
Закон про захист викривачів: як можна отримати винагороду за "здачу" корупціонера – сюжет