Згідно з попередніми результатами службового розслідування, значна частка прокурорів з інвалідністю була виявлена у двох областях: Черкаській та Хмельницькій.
Про це повідомив Офіс генпрокурора у соцмережах.
- Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
У відомстві повідомили, що службове розслідування можливих зловживань прокурорів у процесі отримання інвалідності охоплює всі регіони, спеціалізовані прокуратури та центральний апарат. Аналізуються як питання, пов'язані з отриманням прокурорами статусу особи з інвалідністю, так і питання отримання пенсійних виплат за рішенням суду.
Щодо цих фактів триває кримінальне розслідування за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 358 та ч. 4 ст. 358 КК України (підроблення документів), а також за ч. 3 ст. 369 (хабар).
- Читайте також: Понад 50 прокурорів отримали інвалідність: до чого тут скандальна голова Хмельницької МСЕК Тетяна Крупа
На сьогодні, відповідно до зібраної інформації, в Черкаській області 60 прокурорів мають статус осіб з інвалідністю, що становить 27,4% від загальної кількості прокурорів у регіоні. З них 59 отримали цей статус до початку повномасштабного вторгнення.
Зазначається, що у Хмельницькій області статус осіб з інвалідністю має 61 прокурор, що становить 29,8% від загальної кількості. 50 з них отримали групи інвалідності до початку повномасштабного вторгнення.
В Офісі генерального прокурора працюють 22 прокурори зі статусом осіб з інвалідністю, що становить 2,5% від загальної чисельності прокурорів центрального апарату.
"По кожному з цих фактів буде проведена ретельна перевірка та надана оцінка як ув межах службового розслідування, так і в межах кримінального провадження", – мовиться у повідомленні.
Нагадаємо, за словами ексгенерального прокурора України Андрія Костіна, на сьогодні 61 прокурор у Хмельницькій області має документи про інвалідність, що є ненормально високим показником.
Дивіться відео:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій