На сьогодні 61 прокурор у Хмельницькій області має документи про інвалідність, що є ненормально високим показником. Про це сказав генеральний прокурор України Андрій Костін, пише УНІАН.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Він зауважив, що перевірка проводиться не лише на Хмельниччині, а й в усіх органах прокуратури України, включно з Офісом генерального прокурора. Встановлено, що 50 хмельницьких прокурорів отримали інвалідність ще до початку повномасштабної війни.
"Дуже важливо встановити, за яких обставин вони отримали інвалідність, тому що частка таких співробітників у Хмельницькій області є дуже високою. Я вважаю, що всі прокурори, щодо яких є сумніви, мають добровільно пройти повторне обстеження. Поки це не зроблено в рамках кримінальних проваджень", – заявив Костін.
Генпрокурор також повідомив, що ініціював створення робочої групи за участю міжнародних експертів. Група має комплексно оцінити ситуацію та розробити рішення, які дадуть змогу запобігти повторенню таких зловживань у майбутньому.
Нагадаємо, близько пів сотні прокурорів Хмельницької області оформили собі інвалідність. При цьому лунали припущення, що інвалідність їм могла виписати екскерівниця Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Тетяна Крупа, яку на початку жовтня затримали за підозрою в хабарництві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про скликання засідання РНБО через корупцію в МСЕК та, ймовірно, "фальшиві інвалідності" в десятків прокурорів. Президент назвав "нахабством" дії прокурорів, які "скористались своїми зв’язками", щоб оформили собі "фальшиві інвалідності".
Читайте також: Справа "золотої" Крупи: в очільниці Хмельницької МСЕК знайшли ще майже $600 тис. у банку Польщі.
Дивіться також: