Максим Степанов
Максим Степанов 5 канал

Українська медицина повернулася в часи Януковича з "відкатами" на закупівлях у 40% – "СтопРеванш"

Читайте по-русски
Аби налаштувати процес грабунку медицини, Зе-команда просто повертає у стіни міністерства "перевірені кадри"

Президент Зеленський та його команда активно знищують медичну реформу, яку запустила попередня влада ще 2017 року. Головна причина: бажання зберегти ручне управління галуззю та намагання на свій розсуд розподіляти майже 100 млрд грн бюджету медицини. Таку думку в ефірі програми "СтопРеванш" на "5 каналі" висловили як народні депутати, так і експерти.

"Реформа охорони здоров'я вирішує проблему і для пацієнтів, і для лікарів. Є тільки одна категорія людей, які втрачають в результаті реформи – це корумповані чиновники або корумповані торговці. Вони втрачають. І максимально чинять опір", – говорить активіст пацієнтської спільноти Дмитро Шерембей.

Медичну галузь знову, як і в часи Януковича, хочуть використати для власного збагачення, вказують експерти. Простий приклад: у день призначення міністром охорони здоров'я Максимам Степанова – його дружина відкрила власну фармкомпанію "Бест здрав". Тепер той таки Степанов намагається взяти під повний контроль державні закупівлі на десятки мільярдів гривень.

"Сьогодні навіть є спеціальна постанова, яка взагалі гальмує закупівлю ліків. Тому що цього року в нас приступило до закупівель ДП "Медичні закупівлі України", і пан Степанов одразу ухвалив спеціальну постанову, яка не дасть їм спокійно робити ці закупівлі. Тобто кожен крок вони мають погоджувати зі Степановим, ну і фактично в ручному режимі буде розвиватися ця ситуація", – розповідає народна депутатка Ольга Стефанишина.

Маємо перші результати: закупівля китайських захисних костюмів для медиків з націнкою у 40%. Це в той час, коли захворіли майже 7000 медпрацівників, а 51 – помер. І головна причина зараження – відсутність захисних костюмів.

"Міністр Степанов за одну ніч забрав гроші в тендерний комітет МОЗ і закупив костюми захисту для лікарів на 40% дорожче, ніж це зараз роблять волонтери – для мене це був остаточний знак, що система може повернутися назад. Бо саме 40% відкатів – це була така такса при Богатирьовій в тендерному комітеті МОЗ. Вони купували ліки, вакцини, медичні вироби з 40% маржею", – нарікає Стефанишина.

Аби налаштувати процес грабунку медицини, Зе-команда просто повертає у стіни міністерства перевірені кадри часів Януковича. Це справжня фармакологічна мафія, попереджають пацієнтські організації.

"Якщо говорити про одіозних особистостей корупційного минулого системи охорони здоров'я, то от, наприклад, за інформацією з журналістських розслідувань показано, що до стін Міністерства охорони здоров'я дуже часто навідується Галина Довганчин, це керівниця тендерного комітету при Богатирьовій, закупівельного власне комітету, і її ці відвідини якраз співпали в часі закупівель костюмів захисту для лікарів, коли Міністерство охорони здоров'я забрало цю закупівлю у державного підприємства і почало робити власними силами", – каже виконавчий директор БФ "Пацієнти України" Інна Іваненко.

Поряд з тим, тривають спроби Зе-команди взяти під контроль і Національну службу охорони здоров'я – наріжний камінь усієї медичної реформи з бюджетом у 100 млрд грн.

"Фактично міністр охорони здоров'я в ручному режимі хотів призначити голову Національної служби здоров'я. А я нагадаю, що цей орган розпоряджається майже 100 млрд грн наших податків. І обираючи голову НСЗУ, міністр не проводив жодного конкурсу – було просто оголошення, яке кілька днів було на сайті, і потім були співбесіди", – вказує Стефанишина.

Тим часом епідемія коронавірусу б'є в Україні нові антирекорди. Паралельно Зеленський та його оточення збагачується на корупційних схемах у Міністерстві охорони здоров'я, а того, хто бере участь у порятунку людей, переслідують за політичними звинуваченнями, кажуть експерти.

Що ж, зрив боротьби з пандемією фактично повернув Україну в часи Януковича. Мафія – всевладна, суди – на колінах, а Євросоюз надовго закрив кордони для наших громадян. По-суті – впровадивши безстроковий візовий режим, резюмується у програмі.

Дивіться також: Мародери в оточенні Зеленського: хто вивозить захисні маски з України під час епідемії – "СтопРеванш"

Попередній матеріал
На Закарпатті з гранатомета обстріляли відомий курорт – камери зафіксували момент обстрілу
Наступний матеріал
"Зеленський, виходь!": біля ОП протестують шахтарі та вкладники банку "Аркада"
Loading...

Долар по 50: мстивість Зеленського штовхає Україну в прірву голоду та злиднів – "СтопРеванш"

На місцевих виборах у Львові команда Зеленського висуне кандидатом Садового – "СтопРеванш"

"Політичне протверезіння України": чому зміна рейтингу партій у Києві така важлива – "СтопРеванш"

Чому поліція працює на РПЦ, а Зеленський втручається у релігійне життя українців – "СтопРеванш"

РПЦ в Україні, Єпископи і путінські ордени, Зеленський і забаганки Кремля – "СтопРеванш"

При потуранні голови СБУ Баканова в серці Києва моляться за "русскіх вітязєй" – "СтопРеванш"