Україна та Болгарія підписали декларацію щодо мовної статті закону "Про освіту"

  Документом передбачено гарантування права особам, які належать до нацменшини Болгарії, вивчати рідну мову та навчатися нею

  Україна та Болгарія підписали Декларацію щодо імплементації мовної статті закону "Про освіту" та гарантування прав болгарської національної меншини. Документ підписали міністр освіти та науки України Лілія Гриневич та міністр освіти і науки Болгарії Красімір Валчев, повідомляє прес-служба МОН.

  Документом передбачено, що разом із вивченням державної мови представники болгарської національної меншини матимуть умови для вивчення рідної мови та навчання рідною мовою.

  Також декларація передбачає, що Україна та Болгарія працюватимуть над новим протоколом про співробітництво й обмін між МОН на 2019/2020, 2020/2021, 2021/2022 та 2022/2023 навчальні роки.

  "Ми пропонуємо поступово впроваджувати більше предметів державною мовою з 5-го класу. Кількість предметів, які вивчають українською, поступово збільшуватиметься – клас за класом, щоб в 11-му досягти пропорції 60% предметів українською та 40% предметів мовою меншини", – заявила Гриневич.

  Також вона повідомила, що Україна вже підготувала "дорожню карту", яка містить перелік законодавчих та інших заходів для поступового впровадження мовної статті на відповідні рекомендації Венеційської комісії.

  Читайте також: Угорщина знову заблокувала засідання Комісії Україна-НАТО – реакція Києва

  Попередній матеріал
  У Міноборони розповіли про стан військовослужбовців, які постраждали минулої доби на Донбасі
  Наступний матеріал
  На вихідних в Україну прийдуть заморозки

  Столтенберг: для НАТО важливо підтримувати Україну і надалі

  Моральний авторитет нації: пішов з життя відомий український актор

  В Україні відмовились від терміну "вищий навчальний заклад"

  "Євразія Airshow": українці підкорили Анталію проектом новітнього Ан-188

  На сьогодні відпрацьовуємо оптимальне рішення стосовно договору про дружбу з РФ – радник голови МЗС

  Синоптик розповіла, де в Україні температура сягне 27 градусів