"Євразія Airshow": українці підкорили Анталію проектом новітнього Ан-188

В Анталії відкрилася перша авіаційна виставка під патронатом президента Туреччини. Українські авіабудівники представили два перспективні літаки: Ан-178 та прототип літака Ан-77, а також найновішу спільну з Туреччиною програму Ан-188

Його давно анонсували, довго чекали і ось він – день прем'єри. В одному з найпопулярніших курортних міст Туреччини – Анталії – уперше відкривається авіасалон "Євразія Airshow".

Саме до українського стенда прямує офіційна делегація Туреччини після урочистого відкриття. На стенді вперше представлений спільний турецько-український проект – макет Ан-188.

'Євразія Airshow'

Ан-188 – новий літак, розробку якого українське держпідприємство розпочало з ініціативи турецької сторони. Вантажопідйомність – до 47 тонн, турбореактивні двигуни, вантажний відсік, здатний вмістити більше, ніж конкурент – "Аеробус 400М". І традиційна "антонівська" перевага – короткий зліт-посадка. Перші роботи – а саме продувку макета, авіабудівники вже виконали.

'Євразія Airshow'

"Консорціум, уже можна сказати держав, провідниками яких є Туреччина й Україна, представляє на цій виставці проект нового літака короткого злету-посадки. Як ви бачите, ми не приховуємо, що це військово-транспортний літак, і ми показуємо можливості виконувати військові місії", – коментує т.в.о. президента ДП "Антонов" Олександр Лось.

'Євразія Airshow'

На старт-майданчику чекають свого часу сірі красені – Ан-178 та прототип Ан-77. Вони чи не найголовніші об’єкти для селфі та фотографій учасників виставки. Доки українські літаки на землі – потік охочих сфотографувати не зменшується.

'Євразія Airshow'

Кінець квітня – це ще не туристичний сезон для курортної Анталії, але вже нині у місцевому аеропорту в години пік ледь не щодесять хвилин приземляються та сідають рейсові літаки. У дні роботи виставки ці польоти довелося призупинити. Туристична Анталія поступилася небом Анталії виставковій.

На злітну смугу один за одним тягнуть обидва "Ани". До Ан-178 біжать турецькі копи – їх беруть у політ, щоб продемонструвати літак, яким поліція цікавиться. Далі в небо стрімко здіймається Ан-77, демонструючи головну свою фішку – короткий зліт. Аби стартувати в небо, пілотам вистачило 350 метрів.

'Євразія Airshow'

Після кількахвилинного демонстраційного польоту Ан-77 велично приземляється. Трохи згодом з польоту показового прилітає Ан-178. Пілоти кажуть: гості виставки приголомшені – чималий літак здатен літати, наче гвинтокрил.

З відкриттям "Євразія Airshow" на виставці стартували бізнес-дні. Українські авіабудівники сподіваються, що для "Антонова" вони будуть успішними, адже цей регіон завжди цінував "Ани" і робив на них ставку.

З Туреччини, Ольга Калиновська, Сергій Клименко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

АН-132
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/
АН-132 та АН-70 у Дубаї
/

Попередній матеріал
У Києві вручили національну кінопремію "Золота дзиґа": як все відбувалося та хто став переможцем – великий сюжет
Наступний матеріал
"Стримуючи сльози": як Україна згадує ліквідаторів аварії на ЧАЕС