У Києві вручили національну кінопремію "Золота дзиґа": як все відбувалося та хто став переможцем – великий сюжет

Кінопремію вже охрестили "Українським Оскаром"

Найкращий фільм минулого року "Кіборги". У Києві вже вдруге вручили національну кінопремію "Золота дзиґа", яку охрестили "вітчизняним Оскаром". Члени Української кіноакадемії обрали найкращих серед творців українського кінематографу – у 18 номінаціях. Цьогоріч право голосу надали і глядачам. Яка стрічка зібрала найбільше золотих статуеток за рішенням професійного журі, а яка здобула приз глядацьких симпатій, знає журналіст "5 каналу" Леся Головата.

На червоному хіднику хвилюються нині ті, хто із широких екранів примушує хвилюватися інших. У Києві вдруге вручатимуть "Український Оскар". Претендентів на статуетку єдиної національної кінопремії  "Золотої дзиґи" не бракувало, до участі в конкурсі подали 77 українських фільмів.

Ті, хто розкручує золоту дзиґу українського кінематографу, зібралися у цьому залі. Сьогодні обирають найкращих серед тих, хто своїми талантами, знаннями та вміннями створює нове якісне українське кіно.

/
/
/

Над повнометражною історією про захисників Донецького летовища команда попрацювала на славу. Торік фільм "Кіборги" під час прокату бив рекорди за касовими зборами, цьогоріч кінопрофесіонали визнали його найкращим. Із 18 статуеток "Золотої дзиґи" третину здобули творці "Кіборгів".

Ахтем Сеітаблаєв, режисер фільму "Кіборги", говорить: "Коли твою роботу відзначають не лише глядачі, а й колеги по професії і якщо ти отримуєш певний такий позитивний фітбек, і тебе відзначають, це дуже добре, тому що це мотивує працювати далі".

/
/
/
/

Найкращий актор за версією Української кіноакадемії – В'ячеслав Довженко. Він перевтілився у вчителя історії та командира "кіборгів" – "Серпня". Тепер часто натрапляє на цитати свого героя.

Актор каже: "Весь Кабінет Міністрів пістрить цитати моїми. Дякую Наталці Ворожбит. Ця фраза про те, що якщо ми тут, то ми згодні захищати теперішнє, розплачуватися за минуле. Вона вже гуляє в Facebook. Епізод, який акторові дався найтяжче – телефонна розмова з донькою.

/
/
/

Дебют у повному метрі для акторки Даші Плахтій конвертувався у золоту статуетку. Зіграти в психологічній драмі непрості взаємини в любовному трикутнику Даші було простіше, аніж розучитись їздити на велосипеді.

Даша Плахтій, виконавиця головної ролі в фільмі "Стрімголов", згадує: "Мені треба було робити вигляд, що я не вмію цього робити. І вчусь. І зробити це щиро, щоби це дійсно схожим на те, що ти от-от впадеш –  коли ти вмієш тримати баланс".

/
/
/

Понад три сотні кінопрофесіоналів обирали переможців серед колег. Яніна Соколова, член Української кіноакадемії, розповіла: "Це продюсери, режисери, телеведучі, актори і ті люди, які формують думку, знаючи про кіно дуже багато. Незаангажовано. Ми не зустрічаємось разом. ми не знаємо, хто голосує. Все таємно і все прозоро".

А от серед глядачів, яким уперше цьогоріч дали право голосу із десяти запропонованих стрічок більшість вподобала народний блокбастер "Дзідзьо Контрабас".

Направді комедія про трьох контрабандистів та їхню сексапільну спільницю обійшлася Дзідзьові в суттєво більшу суму. Адже окрім того, що грав, сценарій писав, продюсував, ще й частково профінансував. Нині міг би почивати на лаврах народної любові.

/
/
/

Сам співак і актор Дзідзьо каже: "Я ніколи собою не задоволений. Я хочу більшого, я знаю всі проблеми. Але якщо так здалека подивитись, то наш фільм дуже симпатичний".

Леся Головата, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Зняти погони": як реформують та ким замінять медиків в українських СІЗО
Наступний матеріал
"Євразія Airshow": українці підкорили Анталію проектом новітнього Ан-188