НАТО-Україна
НАТО-Україна Depositphotos

Україна офіційно подала заявку на отримання членства у Програмі розширених можливостей НАТО

Читайте по-русски
Альянс відзначив виважену, конструктивну і водночас – принципову позицію України в ситуації навколо збиття українського літака в Ірані

Україна офіційно подала заявку на отримання членства в так званій Програмі розширених можливостей НАТО (ІОР), яка є інструментом поглиблення двосторонньої співпраці Альянсу з третіми країнами. Про це в середу під час зустрічі з пресою за підсумками візиту до Брюсселя заявив віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба, передає Укрінформ.

"Сьогодні я офіційно звернувся до Північноатлантичної Ради з проханням розпочати офіційний розгляд заявки України на отримання статусу члена партнерства (в рамках програми – ред.) розширених можливостей", – сказав український урядовець.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо можливих часових рамок такого кроку, Кулеба наголосив, що українська сторона не може тиснути на партнерів по НАТО в цих питаннях. Разом з тим, союзники по НАТО проінформовані і знають, що для України це питання є абсолютним пріоритетом.

Він пояснив, що участь у Програмі розширених можливостей долучить Україну до навчань НАТО, до яких залучаються лише країни-союзниці та держави, які мають статус учасника Програми. Іншим позитивним моментом, за його словами, є можливість швидкого та глибшого обміну розвідувальними даними.

"Я з сумом можу відзначити: якби ми вже були учасниками цієї Програми, то в контексті зі збиттям нашого літака в Ірані ми могли б швидше отримати якісніші розвідувальні дані від наших партнерів", – зауважив посадовець.

Він повідомив, що під час зустрічей у штаб-квартирі НАТО керівництво Альянсу та більшість союзників відзначили виважену, конструктивну і водночас – принципову позицію України в цій ситуації навколо збиття українського літака в Ірані.

Кулеба окремо наголосив, що участь у Програмі розширених можливостей НАТО не зашкодить реалізації Україною Річної національної програми (РНП).

Як повідомляв 5.UA, НАТО вже цього року відреагує на розміщення російських крилатих ракет з ядерною зброєю в Європі – розробленням нової системи ППО.

Дивіться фотогалерею за темою:

Українські моряки відвідали військово-морську базу ВМС Франції відповідно до програми НАТО – фото

Українські моряки на базі ВМС Франції
/
Українські моряки на базі ВМС Франції
/
Українські моряки на базі ВМС Франції
/
Українські моряки на базі ВМС Франції
/
Українські моряки на базі ВМС Франції
/
Українські моряки на базі ВМС Франції
/
Українські моряки на базі ВМС Франції
/
Українські моряки на базі ВМС Франції
/
Українські моряки на базі ВМС Франції
/

 

Попередній матеріал
Студенти Києво-Могилянської академії обстібали Зеленського у вертепі
Наступний матеріал
Виводили в "тінь" понад 500 мільйонів щомісяця: СБУ викрила чиновників ДПС
Loading...

Столтенберг розповів, як НАТО відреагує на розміщення Росією крилатих ракет

НАТО не має сумнівів, що український літак в Ірані був збитий системою ППО – Столтенберг

Трамп запропонував перейменувати НАТО та прийняти до альянсу країни Близького Сходу

Нова стара дипломатія: чим "прославилась" та який курс обрала Україна на міжнародній арені – сюжет

НАТО призупинило тренувальну місію в Іраку

Польща очолила Сили високої готовності НАТО