НАТО-Україна
НАТО-Україна Depositphotos

Суто формальність чи згаяні можливості: чому Київ ігнорує зустріч лідерів НАТО в Лондоні

  Читайте по-русски
  На заході в столиці Британії – позицію "партнерів НАТО" представлятимуть без України

  На відміну від України, яка теж є країною-партнером НАТО, Грузія буде представлена на зустрічі лідерів Північноатлантичного альянсу в Лондоні. На це вказує Сергій Сидоренко, автор матеріалу "Без України, але із Грузією: чому Київ вирішив ігнорувати зустріч лідерів НАТО" видання "Європейська правда".

  У наступний вівторок, 3 грудня, у столиці Великої Британії зберуться лідери усіх держав-членів Альянсу, проте офіційний статус заходу був знижений від офіційного "саміту" до "зустрічі лідерів".

  Як акцентує українська влада, на "зустрічі лідерів" зазвичай держав-партнерів не запрошують. І саме тому до Лондона не полетить ані президент Володимир Зеленський, ані чільник МЗС Вадим Пристайко, ані віцепрем'єр Дмитро Кулеба.

  От тільки паралельно із "не самітом" проходитиме ще одна подія високого рівня, співорганізатором якої також є НАТО – конференція NATO Engages. І в неї – набагато менше обмежень щодо учасників, вказує автор. У програмі вже підтверджена участь генсека Єнса Столтенберга, кількох інших керівних посадовців Альянсу та держав-членів.

  Крім того, на окремій панелі буде представлена позиція партнерів НАТО, але лише в особі міністра закордонних справ Грузії Давіда Залкаліані. Тобто – без України та українських посадовців. В уряді підтвердили журналістам "ЄП", що отримали запрошення долучитися до NATO Engages, проте утримаються від участі.

  Присутніми на заході будуть посол Наталія Галібаренко та один із керівників профільного департаменту МЗС. Утім дипломати зможуть лише спостерігати за дискусією, аж ніяк не брати участь у ній.

  У Кабміні наголосили, що в даному випадку йдеться не про політичні переговори, а про експертну дискусію, хоча й організовану під патронатом Альянсу. Проте, як зазначає журналіст, є підстави стверджувати, що форум – це не "просто подіумна дискусія".

  "Грузини впевнені, що їхній міністр зможе провести там низку офіційних зустрічей, адже планується спільний івент за участі міністрів країн-членів НАТО та учасників Engages", – мовиться у матеріалі.

  Як згадує колишня віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка брала участь у минулій конференції NATO Engages у Вашингтоні, поїздка на такий форум хоча і є формально необов'язковою, проте надзвичайно важлива.

  "Конференція проходить поза рамками зустрічі НАТО, однак чимало міністрів туди приходили. Там був віцепрезидент США Майк Пенс, заступниця генсека Роуз Геттемюллер. У мене були двосторонки з трьома балтійськими міністрами, я змогла проговорити деякі важливі речі з керівником МЗС Туреччини тощо. Крім того, ми завдяки зустрічам на Engages з перших вуст знали, що обговорювалося за закритими дверима", – зауважила вона.

  Автор окремо підкреслює, що попри усі критичні зауваження – говорити про "зраду євроатлантичної інтеграції" поки що, все ж таки, не можна. Адже вже 11 грудня українська делегація братиме участь у засідання Комісії Україна-НАТО в Брюсселі. Крім того, у власне українському політичному істеблішменті – між монобільшістю та прозахідною опозицією в парламенті – домовилися про спільне бачення руху на зближення із НАТО.

  Але "запитання щодо неучасті України в зустрічі у Лондоні від цього, скажімо відверто, не зникають".

  Дивіться також: "Документ нової якості": Кулеба представить у Брюсселі річну програму "Україна-НАТО 2020"

  Попередній матеріал
  Україна підписала безвіз зі ще однією країною – деталі
  Наступний матеріал
  "З надією на мирне врегулювання розбіжностей": Трамп підписав закони на підтримку протестувальників у Гонконгу
  Loading...