НАТО-Україна
НАТО-Україна Depositphotos

Майже половина українців вважають НАТО оборонним союзом

  Читайте по-русски
  На Донбасі 18% населення сприймають альянс як агресивний військовий блок

  З'явилися свіжі дані щодо сприйняття українцями НАТО. Їх презентував голова ГО "Центр прикладних досліджень" Андрій Каракуц, передає "Укрінформ".

  "45% українців важають Північноатлантичний блок оборонним союзом. 19% – що це союз країн, створений для протидії Радянському Союзу та Російській Федерації. Як миротворчу організацію Альянс розглядають 13% населення. 11% вважають, що НАТО є агресивним військовим блоком. Все ж таки, населення України передусім вважає, що НАТО покликане захищати держави-члени", – сказав Каракуц.

  Він додав, що на регіональному рівні НАТО як оборонний союз найбільше сприймають у центрі, на заході, півночі, найменше на Донбасі – 25%. Як антирадянський та антиросійський блок найчастіше Альянс сприймають на півдні України – 32%, найменше у центрі – 10%. Як до миротворчої організації до НАТО ставляться найбільше українців на сході та на Донбасі – 18%, а сприйняття Альянсу як агресивного військового блоку найбільш характерне для Донбасу – 18%.

  Дослідження проводилося з 20 листопада по 4 грудня 2019 року. Загалом було опитано 2035 осіб по всій Україні, окрім тимчасово окупованої території Криму та тимчасово неконтрольованої території України в Донецькій та Луганській областях. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

  Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що готовий до особистої розмови з президентом Росії Володимиром Путіним.

  Попередній матеріал
  На Донбасі окупанти порушують режим роботи КПВВ, що небезпечно для цивільних
  Наступний матеріал
  У Сенаті США опублікували законопроєкт щодо "пекельних санкцій" проти Росії
  Loading...

  Не можна прагнути євроінтеграції і купувати енергію в Москви – Чийгоз

  На сайті Верховної Ради опублікували некоректний текст заяви до НАТО – технічна помилка

  Рада підтримала заяву щодо надання Україні ПДЧ в НАТО

  "Це дуже зневажливо" – Трамп відреагував на заяву Макрона про "смерть мозку" НАТО

  Україна потребує Ruxit – Пристайко в Лондоні закликав Захід допомогти протистояти Росії

  "Не треба боятися Путіна": Порошенко закликав ВР підтримати вступ України до НАТО